KAYMET METAL HALKA ARZ 2022

Kaymet Metal İmalat San. ve Tic. A.Ş. 2022’de halka arz oluyor…

Kaymet Metal İmalat San. ve Tic. A.Ş. halka arz için işlemlere başladı gelin hep beraber halka arz detayına bakalım…

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

HALKA ARZ FİYATI BELLİ Mİ?

Şirketin halka arz için 1 lot başına henüz fiyat belirlemedi. Ayrıca toplamda 10.5 milyon lot halka arz edileceği açıklandı.

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK?

Şirket taslak izahnameye göre eşit dağıtımla halka arz olacak. Ancak kesin olarak dağıtım yöntemini SPK onay verdikten sonra onaylı izahnameden öğrenebiliriz. Halka arz için öncülük edecek olan aracı kurum Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş olacaktır.

EŞİT HALKA ARZ NEDİR?

Eşit dağıtım yöntemi dağıtılacak hisse senetlerinin halka arza başvuran kişi ve hesap sayısına bölünmesiyle elde edilir. Örneğin 500.000 hisse senedi satışı yapılan bir halka arz işleminde hisse senedi fiyatı 10 TL’den satışa çıkmış olsun. 500.000 x 10=5.000.000 TL’lik bir halka arz işlemi yapılacak.

Bu halk arz için 1.000 kişi talepte bulunduysa 5.000.000 / 1.000 kişi= 5.000 TL’lik hisse alabilirsiniz.

Diyelim ki siz bu halka arz için 100.000 TL’lik hisse başvurusu yaptınız. Bu işlem kişi sayısına eşit olarak bölündüğü için sadece 5.000 TL’lik hisse almış olursunuz. Fazla para yatırdığınız için daha fazla hisse senedi almanız söz konusu olamaz.

TALEP TOPLAMA TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Henüz talep toplama tarihi açıklanmadı. Bu sebepten ötürü ilk işlem günü de henüz bilinmiyor. 

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM

Hakkımızda

1970 yılında Kayseri eski sanayi bölgesindeki 100 m²’lik bir alanda sac kesim hizmeti ile faaliyetlerine başlayan Kaymet A.Ş, günümüzde 15.000 m²’si kapalı, 30.000 m²’si açık olmak üzere toplam 45.000 m²’lik bir alanda, 700’ü aşkın ürün çeşidi ve metal işleme konusunda teknolojinin yeniliklerini takip eden geniş makine parkuru ile faaliyetlerine ve yatırımlarına devam etmektedir.

Kaymet A.Ş. makine parkurunda bulunan lazer kesim tezgâhları sayesinde, 20 mm’ye kadar sac, 12 mm’ye kadar paslanmaz levha, 8 mm’ye kadar alüminyum levha işleyebilmekte ve markalama çalışması yapabilmektedir.

Ayrıca firmamız yapmış olduğu boru profil kesim tesisi yatırımı sayesinde aylık 1000 ton kapasiteye ulaşabilen boru profil hassas kesim ve özel ebatlama hizmeti sunmaktadır.

Yüksek hızda hassas kesim yapan makine parkurumuz; havacılık, otomotiv, medikal, savunma sanayi, makine, dekorasyon, büro mobilyaları, mağaza ve depo raf sektörü gibi birçok sektöre hizmet sağlamaktadır.

Kaymet A.Ş. lazer tezgahlarının yanı sıra her biri CNC teknolojisine sahip 50 mm’ye kadar kesim yapabilen plazma tezgahları, abkant pres makinaları, makasları, hadde kesim makinaları, boru profil ebatlama makinaları ve 400 tonluk presiyle metal işleme konusunda her türlü müşteri talebine cevap verebilecek bir altyapıya sahiptir.

Makine parkını sanayi boru ve profilleri, yapı boru ve profilleri, kutu profiller, hadde ürünleri ve sac çeşitlerinden oluşan 700’ü aşkın stok yelpazesiyle destekleyen firmamız, alanında lider tedarikçiler ve üreticilerle çalışmakta olup bünyesindeki araç filosuyla birlikte iş ortaklarının ihtiyaçlarına en doğru ve hızlı bir şekilde cevap vermeye gayret göstermektedir.

Kaymet A.Ş. demir çelik sektöründeki yatırımlarının yanı sıra 2007 yılından itibaren Kayseri bölgesinde üretilen katma değerli ürünlerin dış pazarlara tanıtılmasını hedefleyerek Kaymet Export markasıyla dış ticaret konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır. İhracat konusunda edindiği tecrübeleri, 1970’lerden itibaren bulunduğu imalat sektöründeki tecrübeleriyle tamamlayan firmamız, 2010 yılından itibaren de pişirici gazlı ocak grubundaki ürünlerini Ringg markası ile üretip ihraç etmektedir. Kısa sürede önemli bir dış ticaret hacmine ulaşan Ringg, devam ettirmekte olduğu Ar-Ge faaliyetleri ve her geçen gün yelpazesine eklediği yeni ürünlerle dış pazarda yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

KAYNAKÇA: https://www.kaymet.com/hakkimizda/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.