KAYSERİ ŞEKER HALKA ARZ TARİHİ BELLİ Mİ? NE ZAMAN HALKA ARZ OLUYOR? FİYATI NEDİR? HALKA ARZI ORANSAL MI EŞİT Mİ OLACAK…

Kayseri şeker halka arz oluyor bütün bilgiler burada…

2021 YILI HALKA ARZ LİSTESİ…

Kayseri Şeker’in, halka arz kapsamında “Borsa İstanbul Yıldız Pazar”da işlem görebilmek için kayıtlı sermaye tavanını 750 milyon liraya çıkarma kararı aldığı bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kayseri Şeker, 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul ile halka arz noktasında önemli bir adım daha attı.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, burada yaptığı konuşmada, Borsa İstanbul’da çeşitli grupların olduğunu, Kayseri Şeker’in sermaye yapısı, işlem hacmi ve büyüklüğü itibarıyla bu grupların en büyüğü olan “Yıldızlar Grubu”nda yer alması gerektiğini ifade etti.

2017 yılında çıkarılan yasayla Kayseri Şeker gibi kooperatif şirketlerinin “halka açık şirket” statüsü kazandığını belirten Akay, Yıldızlar Grubu’nda yer alacak şirketlerin halka arzındaki sermayenin, asgari yüzde 15’e tekabül etmesi gerektiği şeklinde bir karar alındı. İşte bu karara istinaden yaptığımız genel kurul ile birlikte 700 milyon liralık sermayemizi 50 milyon daha artırarak, şirketin kayıtlı sermaye tavanını 750 milyona çıkartmış olacağız.” bilgisini verdi.

“MAYIS AYININ 2. YARISINDA HALKA AÇILMAYI HEDEFLİYORUZ”

Başkan Hüseyin Akay, borsa durumunun ve piyasa şartlarının uygun olması halinde Mayıs ayının 2. yarısında Halka Arz işlemlerini gerçekleştirmek istediklerini de belirterek, “Özellikle burada SPK ve Borsa İstanbul bizden şunu istiyor; Halka Arz işlemi yapıldıktan sonra spekülasyona yer verilmeyecek şekilde bir hisse değerinin oluşabilmesi için, halka arzdan önceki mevcut hissedarların hisselerini, 1 yıl süreyle, halka arz edilen değerin altında bir değerden satmamaları konusunda bir talepte bulunuyorlar. Eğer biz hissedarlar olarak bunu gerçekleştirecek olursak, yani 67 yıldır üzerimizde bulunan bu hisseyi 1 yıl daha sabırla taşıyacak olursak, hem bu hisse değerinin piyasada sağlıklı bir şekilde zemin bulması açısından önemli bir hizmet yapmış oluruz, hem de hisselerin satılması halinde, Pankobirlik camiasına girecek kaynağın daha yüksek seviyeye çıkmasına imkân sağlamış oluruz. Bu konuda Halk yatırım ile işbirliği yapıyoruz ve ümit ediyoruz ki; önümüzdeki Mayıs ayının 2. yarısı içerisinde halka arz işlemlerimiz gerçekleşir. Tabi burada bizim gerekli şartları yerine getirmemizin yanında, borsa durumunun ve piyasa şartlarının uygun olması da lazım. Çok büyük dalgalanmaların olduğu bir ortamda bunun yapılması, bazı riskleri içeriyor olabilir. Bunun için temennimiz; ekonomimizin ve finansal piyasalarımızın bir istikrar içerisinde olması, devam etmesidir” şeklinde konuştu.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.