KAYSERİ ŞEKER HALKA ARZ OLUYOR 2022’DE

Kayseri şeker halka arz oluyor bütün bilgiler burada…

 Halka arzın taslak izahnamesi yayınladın. Taslak izahnameye göre halka arz oransal mı eşit mi dağıtılacak? Fiyatı belli oldu mu? İşte cevapları…

 Borsada #KAYSE koduyla işlem görecetir. Toplamda 106 milyon lot satışı olacak olan şirketin fiyatı henüz belli değil.

Konsorsiyum lideri olarak Halk Yatırım liderlik edecektir.

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK?

Firma halka arzı taslak izahnameye göre oransal olarak dağıtalacaktır.

2022 YILINDA HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER…

 

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Kayseri Şeker Fabrikasının 1954 yılında temeli atıldı ve fabrikanın açılışı, 1955’te merhum başbakanımız Adnan Menderes tarafından yapıldı. İstihdama olan katkıları ile birincilik başarıları elde eden fabrika, ekonomiye ve üretene güç vermektedir.

1955

Kayseri Şeker Fabrikasının 1954 yılında temeli atıldı ve fabrikanın açılışı, 1955’te merhum başbakanımız Adnan Menderes tarafından yapıldı. İstihdama olan katkıları ile birincilik başarıları elde eden fabrika, ekonomiye ve üretene güç vermektedir.

2006

Kayseri Şeker’in 2006 yılındaki yatırımıyla açtığı Boğazlıyan Şeker ve Mamulleri Entegre Tesisi günümüzün stratejik yönetimiyle sektörde rol model oluşturmaktadır. Tesis, Avrupa’nın en modern ve gelişmiş şeker fabrikalarından biri olarak, bölgeye ve ülkemize değer katmaktadır.

2009

Pankent markası ve üretim tesisinin açılışı gerçekleşti. Tesis, Pankent, PP dokuma çuval, PP lamineli çuval, PP Çuval + PE iç torba ve PP rafyalık ip üretmektedir.

Yine aynı yıl içerisinde süt ve hayvancılık alanında bulunan Pandoğa markası ve tesisi faaliyete geçmiştir.

2010

Panpet markası hizmete başladı. Panpet, karayolu nakliye hizmeti, akaryakıt ürünlerinin perakende ve toptan satışı, şeker pancardan üretilmiş kristal şekerin satışı, hayvan yemi olarak tüketilen melaslı pelet kuru küspe üretimi, hafriyat yükleme, taşıma ve boşaltma faaliyetlerinde bulunmaktadır.

2014

Kayseri Şeker, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile 2014 yılında Araştırma Geliştirme Merkezi belgesini aldı. Kayseri Şeker AR-GE Merkezi, 88 yıllık şeker sanayi sektöründe AR-GE merkezi belgesi alan ilk şeker fabrikası olma özelliğiyle tarihe geçti.

Kayseri Şeker, aynı yıl vergi rekortmenliği kazandı.

2015

Kayseri Şeker, vergi rekortmeni olmanın gururunu bir kez daha yaşadı.

2016

Lisanslı depoculuk alanında faaliyet gösteren LİDAŞ şirketi kuruldu.

Kayseri Şeker, bu yıl da vergi rekortmenliği başarısını gösterdi.

2017

Kayseri Şeker, iyi tarım uygulamaları ile gıda sektöründe ilk TSE çift yıldız uygunluk belgesini alarak, büyük bir başarıya imza attı.

Kayseri Şeker, 2017’de de adını, vergi rekortmeni kurumlar arasına yazdırdı.

Kayseri Şeker, aynı yıl İSO 500 listesinde ilk 100’de yer almanın gururu yaşadı.

PanEnerji’nin markasının tescili alındı.

2018

17 Nisan 2018’de yapılan ihaleyle Kayseri Şeker bünyesine katılan Turhal Şeker Fabrikası, tarihi değeri korunarak modernize edildi. Cumhuriyetimizin ilk fabrikalardan olan tesisin, Kayseri Şeker’in gücüyle Türkiye’nin ekonomisine yeniden kazandırılmasıyla birlikte çiftçilerin ve bölge insanlarının kalkınma başarısı sağlanıyor.

KAYNAKÇA: https://www.kayseriseker.com.tr/kurumsal/tarihce

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.