KERVAN GIDA HALKA ARZ

Kervan Gıda halka arz edilecek mi ? Kervan Gıda ne zaman halka arz edilecek ?

Kervan Gıda halka arz için SPK’ya başvurdu

Türkiye’nin önemli yumuşak şeker üreticilerinden Kervan Gıda, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu. Şirket paylarının, 2020 yılında halka arz edilerek Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi planlanıyor. Hali hazırda 85 ülkeye ürün ihraç eden ve ABD, İngiltere, Almanya ve Rusya’da satış şirketleri bulunan Kervan Gıda, Bebeto markası ile faaliyetlerine devam ediyor. Kervan Gıda, elde edeceği kaynağın büyük bir bölümü ile yurt dışı ve yurt içinde yeni yatırımlara ağırlık vermeyi planlıyor. Kervan Gıda, önümüzdeki üç yılda dünyada ilk beşe girmeyi hedefliyor.

KERVAN GIDA HALKA ARZ TARİHİ VE FİYATI İÇİN TIKLAYINIZ

Kervan Gıda Halka Arz Tarihi

Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz olacak kurumun, şirket paylarının 2020 yılında halka arz edilerek Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi planlanıyor. Halka arz sürecine OYAK Yatırım liderliğindeki konsorsiyumun aracılık edeceği Kervan Gıda’nın talep toplama tarihi ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

image 111

2020 YILINDA HALKA ARZ EDİLECEK ŞİRKETLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Hedef dünyadaki en büyük 5 üretici arasına girmek

Halka arz sonrası yatırımlarını daha da artırmayı hedeflediklerini anlatan Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Yaklaşık 2.100 kişilik ekibimizle güçlü bir dünya markası olma yolunda ilerliyoruz. Büyüme oranı yüksek bir kurum olarak faaliyetlerimizi daha da geliştirmek için farklı yatırımlar yapmak hedefindeyiz. 2019 yılında yüzde 29 artışla, 687 milyon TL ciro elde ettik. 2020 yılının ilk yarısında ise geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 41 büyüyerek, altı aylık dönemi 469 milyon TL ciroyla kapattık. Şu anki üretimimizin yaklaşık yüzde 57’si ihracata yüzde 43’ü ise iç pazara yönelik. Halka arz sonrası sağlayacağımız kaynağın büyük bir bölümüyle yurt içi ve yurt dışında yeni yatırımlara imza atacağız. Hedefimiz Türkiye’de ilk sıraya yükselirken, dünyadaki en büyük beş üretici arasına girmek” dedi.

Avrupa’da yeni bir yatırım yapmayı hedefliyoruz

Sürece ilişkin planlamalarını da aktaran Başar, “Halka arz sonrası şirketin sağlayacağı kaynağın üç ana başlıkta değerlendirilmesini planlıyoruz. İlk olarak Avrupa’da yeni bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Gümrük avantajlarından yararlanmak, coğrafi riski dağıtmak ve Avrupa modern kanalında Bebeto markasının konumunu güçlendirmek istiyoruz.

Bu doğrultuda potansiyel satın alma işlemlerine ilişkin bir yönetim danışmanlığı sözleşmesi imzaladık ve hedef firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. İkinci adımımız ise devam etmekte olan hat yatırımlarımızın ve yeni fabrika binası alımının finanse edilmesi olacak. Son olarak ise kurumun finansal yapısını daha da güçlendirmeyi planlıyoruz” dedi.

Kervan Gıda

Hali hazırda 85 ülkeye ürün ihraç eden ve ABD, İngiltere, Almanya ve Rusya’da satış şirketleri bulunan Kervan Gıda, Bebeto markası ve geniş ürün gamı ile faaliyetlerine devam ediyor.

Biri İstanbul, ikisi Manisa Akhisar’da olmak üzere toplam 3 fabrika ve 70 bin metrekare kapalı üretim alanına sahip Kervan Gıda, Bebeto markası ile hali hazırda yüzde 19’luk pazar payı ile Türkiye’de pazar ikincisi. Bebeto markasına, Kervan Gıda’nın zincir marketler için ürettiği PL (Private Label) ürünler ve büyük markalardan bazıları için ürettiği fason ürünler de eklendiğinde şirketin üretici pazar payı yüzde 47,8 seviyesine ulaşıyor. Bu oranla Kervan Gıda, Türkiye’nin lider yumuşak şeker üreticisi konumunda. Yenilikçi ürünlere sürekli yatırım yapan Kervan Gıda; Helal gıda sertifikası, vegan ürün portföyü organik ürünlere verdiği önem ve OTC (reçetesiz satılan gıda takviyesi) ürün gamı ile değişen dünya trendlerine de uyum sağlıyor.

2020 Yılında Halka Arzlar Yatırımcının Yüzünü Güldürdü

3,14 liradan halka arz edilen Dinamik Isı (Dnısı) 14 lirayı gördü. Yakın zamanda 8,5 liradan halka arz olan Esenboğa Elektrik (Esen) 20 lirayı gördü.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.