KİLER HALKA ARZ OLUYOR 2022’DE

KİLER HALKA ARZ OLUYOR 

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden birisi olan şirket halka arz kararı aldı. Halka arz için birçok bilgi netleşmeye başladı. İşte bu yazımızda sizlere halka arz detaylarını paylaşacağız.

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK?

Şirket açıklanan taslak izahnameye göre eşit halka arz olacaktır. 97.5 m lot satış olacak olup ek olarak 17.5 m lot daha satış olabilecektir.

HALKA ARZ FİYATI BELLİ Mİ?

Henüz halka arz fiyatı açıklanmadı. Halka arz konsorsiyum liderliğini Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş yapacaktır. Ayrıca hisse yıldız pazarda işlem görecektir. Borsada da işlem göreceği kodu ise #KLRHO  olacaktır.

TALEP TOPLAMA TARİHİ BELLİ Mİ?

Halka arz tarihi henüz açıklanmayan şirketin talep toplama tarihi de açıklanmadı. Halka arza dahil bütün bilgileri burdan bulabilirsiniz.

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Hakkında 

“Kiler Holding, istikrarla büyümeye devam ediyor”

Kiler Holding’in temelleri Hikmet Kiler ve oğulları Nahit, Vahit ve Ümit Kiler tarafından 1983 yılında atıldı. Ailenin asıl işi olan gıda perakendeciliği sektöründe Bakırköy ve Avcılar’da açılan süpermarketleri her yıl onlarcası takip etti. Perakendecilikte müşteriye sunulan Kiler ve Kilerim markalı ürünlerin üretim işine de soyunan Kiler Grubu, ambalajlı gıda üretimi, et ve et ürünleri üretimi, şeker, un ve unlu mamuller üretimi gibi gıda sektörünün farklı alanlarında yatırımlar gerçekleştirdi.
Perakendecilik ve gıda yatırımlarının yanı sıra İnşaat sektöründe yapılan yatırımlar grubun gelişim dinamiğine ayrı bir hız kattı. Grup şirketlerinin ihtiyaç duyduğu inşaat çalışmaları ile başlayan faaliyetler, farklı ölçeklerde pek çok konut ve işyeri, alışveriş merkezi inşaatları ile devam etti. Kiler çalışan ve müşteri servislerinin gerçekleştirilmesi ile taşımacılık işine giren Kiler Holding son dönemde Turizm, Enerji, Sağlık ve Hizmet sektörlerinde yatırımlar yaparak bu alandaki faaliyetlerini hızlandırdı.
Kiler Holding, 4 ana grup altındaki 22 şirketiyle, 10’un üzerinde farklı sektörde faaliyet gösteriyor.
Kiler Holding’in yakın vadede hedefi; perakende, enerji, inşaat ve turizm sektörlerinde yatırım yaparak istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmek ve Türkiye’nin en güçlü 10 kuruluşu içerisinde yer almak.

Temel İlkelerimiz 

Amacımız
Kiler Holding olarak temel amacımız, hizmet ürettiğimiz tüm alanlarda ve coğrafyalarda her bir bireyden başlayarak tüm insanların yaşam kalitesini yükseltmek ve yarattığımız katma değerle ülkemiz ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Hedefimiz
Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz nezdinde oluşturduğumuz güveni en temel sinerji kaynağı kabul ederek faaliyette bulunduğumuz sektörlerde liderliğe ulaşmak ve insanların yaşam kalitesini yükseltebileceğimiz yeni hizmet alanlarında yatırımlar yaparak istikrarlı bir büyüme gerçekleştirmektir.

Değerlerimiz
Kiler geçmişten bugüne bağlı olduğu değerleri koruyarak faaliyet gösteren bir grup olmuştur. Bu değerler geçmişte olduğu gibi bugün de Kiler Holding’in büyümesini ve faaliyetlerini yönlendirmeye devam etmektedir.

Önce insan gelir
Çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız herşeyden önce bizim için insandır. Yaptığımız tüm işlerin özünde insan hayatını, sağlığını, güvenliğini, mutluluğunu korumak ve yükseltmek yatar. Bu prensip üretimden, hizmete, tüm yatırım, organizasyon ve faaliyetlerimizi şekillendiren en temel unsurdur.

Dürüstlük ve adalet ticaretin temelidir
İşimizde dürüst olmak, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize karşı adaletli yaklaşmak başarımızın anahtarlarından biridir. Başta perakendecilik olmak üzere, ne mutlu ki yaptığımız her iş toplum nezdinde dürüstlüğümüzün her gün defalarca test edilmesine imkan tanımaktadır.

Kazanç paylaştıkça çoğalır
Paylaşmayı bilmek kazanmayı bilmekten çok daha önemlidir. Bu yüzden Kiler Holding kazandığı her kuruşun karşılığını vatandaşımızın ve ülkemizin genel refah seviyesini yükseltecek sosyal faaliyetler ve projeler ile ödemeye gayret eder. Kiler yöneticileri çok iyi bilirler ki toplum kalkınamazsa ekonomi kalkınamaz. Ekonomi kalkınamazsa kurumlar ayakta kalamaz.

Sürekli gelişmek esastır
Öğrenmek sonu gelmeyen bir uğraştır. Kişiler gibi kurumlar da sürekli yeni şeyler öğrenmek ve öğrendiklerini hayata geçirerek gelişmek zorundadır. En tepe yönetimden başlayarak tüm kademelerinde öğrenen, yenilikçi ve gelişmeye açık bir organizasyon olarak yapılanan Kiler için, çağın tüm gereklerini işine entegre ederek sürekli gelişmek temel hedeflerden biridir.

Başkandan Mesaj 

“Hedefimiz Türkiye ekonomisinin ilk 10’unda yer almak”

nahit kiler 225
Yönetim Kurulu Başkanı

Türk ekonomisi girdiği iyileşme trendiyle her geçen gün daha da büyüyor. Dünya globalleştikçe, iletişim araçları ve imkanları çoğaldıkça tüketicinin önündeki alternatifler sınırsız hale geliyor.
Globalleşme aynı zamanda dünyanın öbür ucunda yaşanan küçük bir kıpırtının bulunduğumuz ülkeye ve sektöre büyük ve yıkıcı bir dalga olarak ulaşmasına da aracılık ediyor.
Bu da iş dünyasındaki oyuncuların her zaman daha tetik, daha atik ve prensipli olmasını, tüketiciye en iyi ürünü, en iyi hizmet ve katma değerle ulaştırmasını zorunlu kılıyor.
Kiler Holding olarak bugüne kadar iş yaptığımız tüm sektörlerdeki hedefimizi ilk 10 içerisinde yer almak olarak belirledik. Tüm yönetim, strateji ve çalışma prensiplerimizi bu hedefi gerçekleştirecek şekilde oluşturduk ve kısa sürede Türkiye’de önemli işlere imza atan bir Holding olmayı başardık. Geçmişten ders alarak, geleceği öngörerek adımlarımızı attık.
Türk ekonomisinin ve global dünya ekonomisinin kırılganlığını asla gözardı etmeden yatırımlarımızı büyük oranda özkaynaklarımızla gerçekleştirerek, sağlam ve kademeli bir büyüme gerçekleştirdik. Şimdi önümüzde bambaşka hedefler var. Önümüzdeki dönemde Türk ekonomisine yön veren ilk 10 kuruluş içerisinde yer almayı, işlerimizi Türkiye sınırları dışında daha etkin kılmayı ve her zaman olduğu gibi ülkemize ve insanımıza kazandırmaya devam etmeyi hayal ediyoruz.
Bu hedefe çalışanlarımızla, müşterilerimizle, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla hep birlikte yürüyeceğiz.
Güzel ülkemiz hepimiz için mutlu ve refah bir gelecek vaat ediyor. Yeter ki biz Türk insanı olarak çok çalışmayı, üretmeyi ve paylaşmayı bilelim. Değer katarak çalışalım, paylaşarak yaşayalım.

KAYNAK:https://www.kilerholding.com.tr/index.html

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.