KIRAÇ GALVANİZ HALKA ARZ OLUYOR 2022’DE

KIRAÇ GALVANİZ HALKA ARZ OLUYOR 2022’DE

Halka arz için Kıraç Galvaniz adımlar atmaya başladı.

Şirket taslak izahnameye göre 28.5 m lot satışı olacaktır halka arz için. Henüz halka arz tarihi açıklanmadı. Bu sebeple talep toplama tarhi hakkında da net bir bilgi yok. Halka arz için konsorsiyum liderliğini Alnuz Yatırım yapacaktır. 

HALKA ARZ FİYATI BELLİ Mİ?

Henüz açıklanmadı..

BORSADAKİ İŞLEM KODU?

Şirket borsada #TRKRC koduyla işlem görecek.

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK?

Şirketin taslak izahnamesine göre eşit dağıtımla halka arz olacaktır.

2022 HALKA ARZ TAKVİMİ…

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Kıraç Galvaniz, 2006 yılında Kıraç Group bünyesinde, sıcak daldırma galvanizleme hizmeti vermek amacıyla Türk sanayinin gelişen merkezi Bursa’da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Bursa bölgesindeki tek sıcak daldırma galvanizleme tesisi olma özelliğini taşıyan şirket, 2010 yılında faaliyet alanını genişleterek çelik otokorkuluk sistemleri imalatı ve montajına başlamış, ülkenin sayılı otokorkuluk tedarikçisi firmalarından biri olmuştur. ARGE’ye verdiği önem, piyasanın ihtiyaç duyduğu ürünleri analiz kabiliyeti ile dinamik, genç ve alanında uzman ekibi ile sektörde kısa sürede saygın bir konuma sahip olmuştur. 

Kıraç Galvaniz, ana faaliyetleri olan çelik otorkorkuluk imalatı ve sıcak daldırma galvanizlemenin yanı sıra motosiklet koruyucu bariyer, ses ve gürültü bariyerleri, solar enerji sistemleri konstrüksiyonu imalat/montajı, çarpışma yastığı, trafik işaret ve levhaları, yaya korkuluğu satışı/montajı alanında da hizmet vermektedir.

Kıraç Galvaniz, Türkiye’de otokorkuluk sistemlerine ait CE belgesi kullanımı zorunluluğu getirilmesine istinaden ilk adımı atmış ve ilk çarpışma testini yaptırarak sektördeki diğer firmalara da örnek teşkil etmiştir. Ürün gamında bulunan tüm çelik otokorkuluk sistemleri EN 1317-1 ve EN 1317-2 Avrupa Standartlarına uygun çarpışma testlerine tabi tutulmuş ve CE belgeleri alınmıştır. Firmanın tüm ürünleri ve sıcak daldırma galvanizleme hizmeti “TCK” markası ile güvence altına alınmıştır. Türkiye’de yol güvenliği bilincinin artırılması, dünya standartlarında ulaşım koşullarının ülkemizde de uygulanmasını sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan Çelik Otokorkuluk ve Yol Güvenlik Sistemleri Derneği’nin (TOD) lider firmalarından biridir. Ayrıca üyesi olduğu Avrupa Yol Federasyonu (ERF) ve Uluslararası Yol Federasyonu’nun (IRF) yol güvenliği alanındaki faaliyetlerini takip etmekte ve desteklemektedir.

Toplam 10000 m2’lik iki tesiste üretim faaliyetlerine devam eden yapan Kıraç Galvaniz, aylık 6000 ton metal imalat ve 3000 ton galvanizleme kapasite ile sektör ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlamaktadır. Geniş, ileri teknoloji özelliklerine sahip modern makine parkı ile hem yurtiçi hem de yurt dışında etkinliği, hızı, çevreciliği ve kalitesi ile tercih edilen bir firma haline gelmiş bulunmaktadır. Yaklaşık 130 kişilik kalifiye ve kendini başarmaya adamış ekibi ile tüm ürün ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğu bilgi ve beceri sayesinde ürün ve hizmet sağlanmanın her aşamasında verdiği teknik destek ile müşterileriyle uzun soluklu iş birlikleri sağlamayı hedef edinmiştir. Değişmez prensibi daima iyileşme ve gelişme olan Kıraç Galvaniz, sektördeki lider konumu, eğitimli idari-teknik kadrosu, güçlü makina-ekipman parkı ve finansman temin kabiliyetlerine paralel olarak ürün ve hizmetlerini Avrupa ve Asya ülkelerinde tanınan bir firma haline gelmiştir. Yurt içi referans proje portföyü 750 milyon TL olan bir şirket olarak, dünya çapındaki iş ortaklığı hacmini genişletme yönünde önemli adımlar atmaya devam etmektedir.

KAYNAKÇA:https://tck.com.tr/hakkimizda/1/2/3

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.