KOÇ HOLDİNG SON 5 YILDA NE KADAR KAZANDIRDI?

Koç holding son 5 yılda hisse bazında yüzde kaç yükseldi? Temettü dağıttı mı bu sürede? Bedelli veya bedelsiz sermaye arttırımı yaptı? Birçok sorunun cevabı işte burda…

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ

Koç holding (KCHOL) 2016 yılının başında 9.37 seviyesinde yer almakta idi.  Bu  süreçte her yıl temettü dağıtan şirket bedelsiz sermaye artırımı yapmadı. 15.10.2021 tarihinde ise seansı 21.50 liradan kapatan şirket. 5 seneye yakın sürede hisse 2 katından daha yüksek seviyeye ulaşmıştır.

eşit halka arzlar…

KCHOL Temettüleri

koc holding

Türkiye Lideri, Global Oyuncu

Koç Holding, 1926’dan günümüze, 100 yıla yaklaşan yolculuğu boyunca Türkiye’nin sanayileşmesinden küreselleşmesine kadar pek çok atılımında sorumluluk alarak rakiplerinden ayrışmayı başardı ve her zaman ilklerin öncüsü oldu. Türkiye’de ilk anonim şirketinin kurulması, ilk endüstriyel girişim, ilk uluslararası ortaklık, ilk halka arz gibi pek çok ilki gerçekleştirdi.
 
Koç Topluluğu cirosu ve ihracatının yanı sıra, Borsa İstanbul’dan aldığı pay, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğu. Milli gelirin %6’sına karşılık gelen kombine cirosu ve Türkiye ihracatındaki %7’lik payıyla Türk ekonomisinin itici gücü konumunda.
 
Konsolide net kârını son beş yılda TL bazında ortalama %21 artıran Koç Holding, Fortune Global 500 sıralamasında yer alan tek Türk şirketi. Koç Holding, uzun vadede yüksek büyüme potansiyeli sunan enerji, otomotiv, dayanıklı tüketim ve finans sektörlerinde güçlü rekabet avantajlarıyla lider pozisyonlara sahip.
 
Koç Topluluğu, faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürütmekte.
 
Günümüzde Türkiye’nin en büyük şirketler Topluluğu olarak gelecekte de tüm paydaşları için değer yaratmaya devam edecek.

 

 Kaynak :https://www.koc.com.tr/hakkinda/biz-kimiz

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.