KONKA İLK İŞLEM GÜNÜ

Konka halka arz oluyor. Daha önceden açıklandığı gibi 6.95 liradan halka arz edilecek olan şirketin taalep toplama işlemi sona erdi. Sonuç açıklandı mı?

6.95 liradan halka arz olacak konka %21.08 oranında iskonto uygulanacak. Satılacak lot sayısı 26 milyon.Toplam halka arz büyüklüğü 180.700.000 değerindedir.

1000 lot ve altında talep edenlere 408 lot hisse dağıtıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arz onayı verdiği şirketlerden Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş., 18 – 19 Kasım tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemlerini gerçekleştirmişti.

Şirket, hisse başı 6,95 TL fiyat topladığı halka arza toplam 26.000.000 TL nominal değerli payı konu etti. KONKA işlem kodu halka arz olan şirketin sonuçları da belli oldu. Şirketten KAP’a yapılan bildirimde halka arz büyüklüğünün 180.700.000 TL olduğu vurgulandı.

Konya Kağıt’tan halka arz sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

18-19 Kasım 2021 tarihlerinde Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Konya Kağıt”) paylarının halka arzı “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle gerçekleştirilmiştir. Halka arzda birim fiyat 6,95 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 26.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiştir.

Buna göre halka arz büyüklüğü 180.700.000 TL olarak gerçekleşmiştir. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 2,5 katı, Yüksek Başvurulu Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 7,6 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ise tahsisat tutarının yaklaşık 4,7 katı talep gelmiştir.

 

HALKA ARZ HABERLERİ…

İLK İŞLEM GÜNÜ NE ZAMAN?

26 kasım cuma günü borsada ilk işlem günü olacak.

 

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM..

Genel Müdür’ün Mesajı

Cemalettin Tunç Efe
 

Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş. sektöründe 32 yıllık geçmişi, bilgi birikimi, etik değerlere bağlılığı, insan ve hayvan haklarına saygılı yaklaşımı, çevre duyarlılığı yüksek, kendini sürekli eğiten ve günün şartlarına göre ye­nileyen, teknolojik bilgi birikimi üst seviyede, yetiştirdiği güçlü kadrosuyla birlikte hissedip düşünebilen, çalıştığı yayınevi ve matbaaları iş ortakları olarak gören ve onlara yönelik özel ürün üreterek değer artışı yaratan bir anlayışla hizmet vermektedir.

Fütürolojik yaklaşımlarla geleceği hayal edip, bunu de­ğişik senaryolarla analiz ederek, gelecekteki olası ge­lişme ve dünya trendlerini öngörerek stratejilerimizi be­lirlemekteyiz. Bu bize gelişim ve değişim konusunda hızlı adaptasyon ve esneklik kazandırmaktadır.

Konya Kağıt A.Ş. FSC -CoC Forest Stewardship Council bel­gesine sahip olup, bu belge ile doğal ormanlan korumayı ve or­man yaşamının ve ekosistemin bozulmasını engellemeyi, çevreye zararlı böcek ilacı kullanımını azaltmayı, genetiği değiştirilmiş ağaç kullanmamayı, ormanların çevresinde yaşayan yerel halkların yaşa­mına, bitki ve hayvan haklarına saygılı olacağını taahhüt etmiştir.
İhracat stratejimiz “Global Düşün, Yerel Uygula” dır.

Kağıt üretimlerimizin % 97’sini kopuksuz bobin olarak üretmekte ve kendi rekorlarımızı yenilemekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. “

Bir ülkenin kalkınması için en öncelikli konu eğitim ve donanımlı insan gücüdür. Bugün dünyada eğitime yatırılan paradan daha hızlı geri dö­nüşü olan başka bir ürün veya hizmet yoktur.

Ülkemizin geleceği eğitimli, yetişmiş genç nüfuslu olacak ise. “KAĞIT SANAYİ’ bunun vazgeçilmez bir parçasıdır.

KAYNAK:https://konyakagit.com.tr/hakkimizda.html

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.