LÜKS KADİFE TEMETTÜ 2022

LÜKS KADİFE TEMETTÜ 2022

Sektörünün öncü firmalarından birisi olan Lüks Kadife temettü dağıtıyor mu? 2022 temettü takvimi belli oldu mu? Bu yazımızda Lüks Kadife firmasının temettü serüvenini inceleyeceğiz.

LUKSK Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme Tarihi
09.08.20220,3511.08.2022
22.09.20210,1524.09.2021
23.06.20210,1525.06.2021
31.05.20040,10526331.05.2004
29.05.19981,1129.05.1998
20.05.19971,1520.05.1997
22.05.19960,5322.05.1996
02.08.19951,902.08.1995
18.07.1994118.07.1994
30.06.19930,2330.06.1993

 

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

HALKA ARZ TAKVİMİ…

LÜKS KADİFE YAKINDAN TANIYALIM…

1972 yılında, pamuklu kadife kumaş imalatı yaparak imalat hayatına başlayan Lüks Kadife, bugün Kanada’dan Çin’ e, Rusya’dan Fas’a ve bütün Avrupa ülkelerine düz ve jakarlı kadife kumaş ihracatı yapan bir değer haline geldi. Lüks Kadife, üretiminin yarıdan fazlasını ihraç etmekte olup, sektörde trendleri belirleyen firmalar ile iş birliği içerisinde, gerek proje işleri gerekse endüstriyel alanlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

İpliğin tedarikinden itibaren, katlama-büküm-çözgü operasyonlarını, dokuma ve boyama işlemlerini tam bir entegrasyon ile kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Lüks Kadife, tekstil dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ederek, gerek moda gerekse teknik anlamda sürekli kendini geliştirerek sektördeki yerini sağlamlaştırmayı hedeflemektedir. Geri dönüşümlü (Recycle) iplik kullanımı, FR apre uygulamaları ve daha birçok yenilikçi ve çevreci imalat ile Lüks Kadife sektördeki vizyon sahibi firma ünvanını korumayı kendisine misyon edinmiştir.

 • 1972
 • 1980
 • 2018
5e04b66531306

Sosyal Sorumluluk Politikaları

Sosyal Sorumluluk Politikaları

Lüks Kadife sahip olduğu öz değerlerinin ve ilkelerinin bir parçası olarak tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi yönetim anlayışının temel ve değişmez unsurlarından biri olarak kabul eder. Bu çerçevede faaliyetlerinde ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini sorumluluk anlayışı içinde yönetmelerini ve toplumu geliştirmeyi öncelikli olarak gündemlerinde tutmalarını bekleriz. Sosyal sorumluluk anlayışımızı ve bu konudaki önceliklerimizi toplum ve çevre için en iyi olanı dikkate alarak belirleriz. Demokrasinin, insan haklarının ve çevrenin korunmasına yönelik faaliyetlerde öncü rol almaya özen gösteririz.

Temel İlkelerimiz:

 

 • Topluma karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Faaliyet gösterdiğimiz her alanda, toplumla ilişkilerde; doğruluk ve güvenilirlik temel ilkemizdir,
 • Çevreye karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Geri kazanılabilir atıkların toplanması ve değerlendirilmesi çalışmalarına destek olur, çevrenin korunması ve doğal kaynakların daha verimli kullanılmasına katkı sağlarız,
 • Devlete karşı vergi vb. diğer sorumluluklarımızı tam zamanında, doğru ve şeffaflık ilkesine bağlı kalarak yerine getiririz,
 • Yaşam kalitesinin iyileştirilmesinde rol oynayan eğitim, kültür, sanat, bilim, spor ve sağlık faaliyetlerini, çalışanlarımızın da katılımıyla destekler ve toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunuruz,
 • Bilgi ve tecrübemizi, toplumun çeşitli kesimleriyle paylaşırız,
 • Sosyal sorumluluk kapsamında sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumlarına öncelik veririz.

Hedeflerimiz:

 • Güvenli, sağlıklı ve tercih edilen bir işyeri atmosferi yaratmak,
 • Çalışanlarımıza, müşterilerimize, ortaklarımıza ve tedarikçilerimize saygı duymak ve değer yaratmak,
 • Ürün ve hizmetler ile ilgili konularda müşterilerimize ve topluma gerekli bilgilendirmeleri yapmak,
 • Çevreye duyarlı olmak ve elektronik atık vb. atıkların bertarafına destek vermek,
 • Geleceğimizi biz inşa ederiz düşüncesiyle hareket etmek,
 • Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde iş yapmak,
 • İş yaşamı ile ilgili her konuda “fırsat eşitliği” ilkesiyle hareket etmek,
 • Çeşitli öğrenme aktiviteleri, etkinlikler ve programlar ile paydaşlarımızın, ailelerimizin bireysel ve grupsal gelişimine katkıda bulunmak.

Çevre Politikası

Çevre Politikası

Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmenliklerine uyarak. Çevre etkilerini kontrol altına tutarak bu etkileri azaltarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve bu bilincin tüm ürün üretim faaliyetini Operasyonel İş Mükemmelliği ile gerçekleştirerek gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakmaktır.

Lüks Kadife A.Ş. olarak politikamızı hayata geçirmek için yapacağımız faaliyetler:

 1. Çevre boyutları ile ilgili tüm yasal genellikler ile müşteri gerekliliklerini sağlayarak sürekli gelişim ve iyileştirme sağlamak.
 2. Teknik ve ekonomik olanaklar çerçevesinde çevreye en az zarar veren uygun teknolojileri kullanıp ham madde kullanımını azaltarak, doğal kaynakların korunması sağlamak.
 3. Tesis ve proses tasarımında çevresel etkileri göz önünde bulundurmak.
 4. Çevresel performansımız sürekli iyileştirmesi yönünde çevre yönetim sistemimizi geliştirmek.
 5. Çevreye olan sorumluluklarımız konusunda tüm çalışmalarımızı, taşeronlarımız ve çevre halkını bilinçlendirerek katılımlarını sağlamak.
 6. Ürünün çevresel etkilerinin iyileştirilebilmesi için tedarikçilerle ve müşterilerle sürekli iletişim içerisinde bulunmak.
 7. Üretim taşıma, stoklama, işletme, arıtma ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atık azaltarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendirmek.
 8. İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık güvenlik ve çevre bütünlüğünü oluşturmaktır.

KAYNAKÇA:https://www.lukskadife.com.tr/anasayfa

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.