Margün Enerji halka arz

Yeni bir enerji şirketi daha borsaya girmeye hazırlanıyor. Sermaye Piyasası Kurulu, Margün Enerji’nin esas sözleşme tadilini onayladı

Esenboğa Elektrik Üretim (#ESEN) bağlı ortaklığı Margün Enerji’nin halka arzı için başlattığı girişimde ilk adımı geçti. Sermaye Piyasası Kurulu ön izin olarak bilinen esas sözleşme değişikliklerini onayladı. Esenboğa Elektrik’ten konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle: “Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka açılması ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli evraklar 16.04.2021 tarihi itibarıyla teslim edilerek ön izin başvurusu yapılmıştı. Sermaye Piyasası Kurulunun 27.05.2021 tarihli toplantısında Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin esas sözleşme tadili onaylanmıştır.”

Cardano yorumu

2021 halka arz takvimi

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.