Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş halka arz oluyor eşit mi oransal mı olacak?

Birçok büyük projeye imza atan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş halka arz oluyor. Peki halka arz tarihi, fiyatı belli mi? Halka arz oransal mı eşit mi olacak?

25 Mart günü SPK yayınladığı bültende 3 halka arz olacağını belirtti bunlardan teki  Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş. diğeri  Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. Biz ise bu yazımızda Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. halka arzından bahsedeceğiz.

EŞİT HALKA ARZ OLACAK PEKİ HANGİ ŞİRKET DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

FOTO 1 2

2021 YILINDA HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER…

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş  Halka arz tarihi belli mi? Fiyatı ne kadar?

Halka arz için talep toplama tarihi 30-31 Mart’ta olup  28.00 TL fiyatla halka arz olacak. 7.419.980 lot halka arz olarak dağıtılacak. Detaylar netleştikçe sayfamızda paylaşacağız. Bizi takip etmeyi unutmayın 🙂

MATRİKS HALKA ARZI SON BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş oransal mı eşit olarak mı dağıtım olacak?

Bütün yatırımcıların merak ettiği bir diğer soru ise halka arz şekli. Matriks bilgi dağıtım hizmetleri yatırımcılara eşit olarak dağıtımı yapılacaktır.

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ…

KAP BİLDİRİMİ

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin (Şirket) halka arz edilecek toplam 7.419.980 TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 28 TL fiyattan 30-31/03/2021 tarihlerinde Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, MTRKS.HE (ikincil piyasada işlem kodu MTRKS.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır.

MTRKS.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır.

Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından ikincil piyasada işlem görebilecektir.

Şirketin paylarının halka arzına ilişkin izahname Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun https://www.kap.org.tr/tr/bist-sirketler internet adresinde yayımlanmaktadır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/921232

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş Şirketini daha yakından tanıyalım…

Hakkımızda

Matriks, sektör deneyimi, profesyonel yönetim anlayışı ve teknolojik inovasyonu birleştirmeyi başaran çalışanları tarafından 2003 yılında bir veri dağıtım firması olarak kurulmuştur. Hızlı dönüşümün ardından önce finansal çözümler sunan bir yazılım evine ardından da uçtan uca çözümler sunan bir fintech firmasına dönüşmüştür. 

Ana faaliyet alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında oluşan verilerin ve bu piyasalarla ilgili haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması ve bu piyasalara yönelik işlem platformları, emir ve risk yönetim sistemleri başta olmak üzere teknolojik çözümlerin geliştirilmesi ve bunlara ilişkin hizmetlerin sağlanmasıdır.

Kuruluşunun ardından çok kısa bir süre içinde finansal veri analizi ve işlem platformları alanında yurtdışı rekabete rağmen market liderliğine ulaşan Matriks, inovatif çözümleri ve iş ortağı olarak gördüğü sermaye piyasaları paydaşları ve yatırımcıları önceleyen yaklaşımı ile konumunu güçlendirerek sürdürmektedir.

Matriks’in temel ürün ve hizmetleri;

 • Yerli ve yabancı finansal piyasalara ait verilerin analiz ve işlem olanakları ile birlikte gerçek zamanlı olarak sunulması
 • Piyasaları ilgilendiren haberler, açıklamalar ve raporların  sunulması
 • İşlem platformları
 • Emir ve risk yönetim sistemleri
 • Mobil uygulamalar
 • Akıllı veri çözümleri
 • Emtia işlem (trading) ve veri araçları
 • Enerji Piyasalarına yönelik yapay zeka destekli analiz ve işlem platformları
 • HFT ve Algoritmik İşlem platformları 

Matriks, Borsa İstanbul, CME Group, Deutsche Boerse, ICE, NYSE, Nasdaq, LME, InteractiveData, Dow Jones, S&P, MSCI, FTSE ve Haber Ajansları gibi bir çok borsa ve iş ortağı ile birlikte çalışarak, geniş ve güvenilir veri ve bilgi içeriğini sürekli arttırmaktadır.

2008 yılından beri  ISO-9001 belgesine sahip olan Matriks,  güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmayı hedeflemiş; Bünyesine kattığı Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık ve Endeks Yazılım şirketleriyle büyümesini sürdürmüş, 

 • Türkiye’de geliştirilen ilk mobil finansal veri izleme ve işlem platformu,
 • Türkiye’de algoritmik işlem olanağı sunan ilk uygulama,
 • BIST için ilk yerli piyasa yapıcılık ürünü,
 • İzmir Vadeli işlem borsasında işlem yapılabilmesi için elektronik işlem altyapısı,
 • Avrupa’nın ilk Enerji Opsiyonları için OTC işlem platformu,
 • Uluslarası uçuşları içeren multi airline dünya çapında ilk mobil biletleme ve asistan uygulaması gibi birçok ilke ve ses getiren projelere imzasını atmıştır.

Teknik destek ve servis hizmetlerinin kusursuz olarak verilmesini ”kalite” anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak belirleyen Matriks; Türkiye’de İstanbul merkez ofis ve Ar-Ge birimi ile birlikte, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Adana’da bulunan şubeleriyle de hizmet vermektedir.

KAYNAK

https://www.matriksdata.com/website/kurumsal/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.