MATRİKS BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK? MATRİKS KİŞİ KAÇ LOT VERDİ?

30-31 Mart tarihlerinde halka arz olacak olan matriks ne zaman borsada işlem görmeye başlayacak? Halka arz eşit mi oransal mı olacak?

 Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş. halka arz için tıklayınız..

2021 yılında halka arzlar arka arkaya gelmeye devam ediyor. 4. halka arz olacak olan Matriks halka arzında bilindiği üzere eşit dağıtım yöntemi uygulanacaktır. Borsada ne zaman işlem göreceği henüz belli olmasa da 30-31 mart tarihlerinde talepler toplandı.  Borsada #MTRKS kodu ile işlem görecek olup 28 TL sabit fiyatla halka arz olacak. 7.419.000 adet lot yatırımcılara pay edilecek.

 Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. halka arz için tıklayınız…

MATRİKS KİŞİ KAÇ LOT VERDİ?

Matriks Bilgi Dağıtım halka arzda kişi başı 10-11 lot verdi.

MATRİKS BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

6 Nisan tarihinde işlem görmeye başlayacak.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş Şirketini daha yakından tanıyalım…

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ…

Hakkımızda

Matriks, sektör deneyimi, profesyonel yönetim anlayışı ve teknolojik inovasyonu birleştirmeyi başaran çalışanları tarafından 2003 yılında bir veri dağıtım firması olarak kurulmuştur. Hızlı dönüşümün ardından önce finansal çözümler sunan bir yazılım evine ardından da uçtan uca çözümler sunan bir fintech firmasına dönüşmüştür. 

Ana faaliyet alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında oluşan verilerin ve bu piyasalarla ilgili haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması ve bu piyasalara yönelik işlem platformları, emir ve risk yönetim sistemleri başta olmak üzere teknolojik çözümlerin geliştirilmesi ve bunlara ilişkin hizmetlerin sağlanmasıdır.

Kuruluşunun ardından çok kısa bir süre içinde finansal veri analizi ve işlem platformları alanında yurtdışı rekabete rağmen market liderliğine ulaşan Matriks, inovatif çözümleri ve iş ortağı olarak gördüğü sermaye piyasaları paydaşları ve yatırımcıları önceleyen yaklaşımı ile konumunu güçlendirerek sürdürmektedir.

Matriks’in temel ürün ve hizmetleri;

 • Yerli ve yabancı finansal piyasalara ait verilerin analiz ve işlem olanakları ile birlikte gerçek zamanlı olarak sunulması
 • Piyasaları ilgilendiren haberler, açıklamalar ve raporların  sunulması
 • İşlem platformları
 • Emir ve risk yönetim sistemleri
 • Mobil uygulamalar
 • Akıllı veri çözümleri
 • Emtia işlem (trading) ve veri araçları
 • Enerji Piyasalarına yönelik yapay zeka destekli analiz ve işlem platformları
 • HFT ve Algoritmik İşlem platformları 

Matriks, Borsa İstanbul, CME Group, Deutsche Boerse, ICE, NYSE, Nasdaq, LME, InteractiveData, Dow Jones, S&P, MSCI, FTSE ve Haber Ajansları gibi bir çok borsa ve iş ortağı ile birlikte çalışarak, geniş ve güvenilir veri ve bilgi içeriğini sürekli arttırmaktadır.

2008 yılından beri  ISO-9001 belgesine sahip olan Matriks,  güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini devamlı arttırmayı hedeflemiş; Bünyesine kattığı Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık ve Endeks Yazılım şirketleriyle büyümesini sürdürmüş, 

 • Türkiye’de geliştirilen ilk mobil finansal veri izleme ve işlem platformu,
 • Türkiye’de algoritmik işlem olanağı sunan ilk uygulama,
 • BIST için ilk yerli piyasa yapıcılık ürünü,
 • İzmir Vadeli işlem borsasında işlem yapılabilmesi için elektronik işlem altyapısı,
 • Avrupa’nın ilk Enerji Opsiyonları için OTC işlem platformu,
 • Uluslarası uçuşları içeren multi airline dünya çapında ilk mobil biletleme ve asistan uygulaması gibi birçok ilke ve ses getiren projelere imzasını atmıştır.

Teknik destek ve servis hizmetlerinin kusursuz olarak verilmesini ”kalite” anlayışının vazgeçilmez bir parçası olarak belirleyen Matriks; Türkiye’de İstanbul merkez ofis ve Ar-Ge birimi ile birlikte, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Adana’da bulunan şubeleriyle de hizmet vermektedir.

KAYNAK

https://www.matriksdata.com/website/kurumsal/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.