Mikro Yazılım halka arz oluyor…

Mikro Yazılım halka arz oluyor. Mikro Yazılım halka arz için SPK’ya başvuru attı. İşte detaylar…

Mikro Yazılımevi Yazılım Hizmetleri Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için SPK’ya başvuruda bulundu.

Şirketten yapılan açıklamada, halka arza Yapı Kredi Yatırım ve İş Yatırım’ın liderlik edeceği belirtildi.

Şirket paylarının ek satış hariç yaklaşık yüzde 54,35’lik kısmının halka arzı planlanıyor.

KAÇ LOT SATIŞI OLACAK?

83,397,460 lot satışı olacak  olup,  ek olarak  12,509,619 lot satışı olacaktır. Fiyatı sabit bir fiyat olmayacak. Belirli bir aralıkla fiyatı toplanacak. Borsada #MKROY koduyla işlem görecek. 

DAĞITIM ŞEKLİ EŞİT Mİ ORANSAL MI?              

Dağıtım şekli henüz belli değil.

2022 halka arz listesi

MİKRO YAZILIM 

Mikro Yazılım 1988 yılında kurulan, Türkiye’nin köklü, öncü, yenilikçi ve geniş ürün yelpazesine sahip yazılım şirketidir.

Tüm iş sürecimizde ve çözüm üretim sürecimizde kullanıcılarımızı merkeze alarak ‘Müşteri Takıntılı’ bir şirket olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her sektördeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere özel geliştirdiğimiz kullanımı kolay, kapsamlı ve fonksiyonel ticari yazılımlarla tüm ihtiyaçları karşılıyoruz. Bu alandaki geniş ürün yelpazesine ve müşteri portföyüne sahip yazılım şirketlerinden biriyiz ve bu başarılarıyla birlikte 2017 yılında Turkven ve Earlybird Venture Capital’den önemli bir yatırım aldık. 

Mikro Yazılım olarak çözümlerimiz, bugün Türkiye dışında Azerbaycan, Rusya, Bulgaristan ve Arap ülkelerinde de pek çok işletme tarafından kullanılan uluslararası değer görmüş yazılımlar kategorisinde yer alıyor. Ürün ve hizmetlerimizi, 350 iş ortağıyla Türkiye’de ve Türkiye sınırlarının ötesinde 105 bini aşkın işletmeyle buluşturmayı başardık. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük e-Dönüşüm hizmet sağlayıcılarından biriyiz.  

2018 yılında, 20 yıldır mali müşavirlerin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunan, KOBİ’ler için muhasebe ve ticari yazılım programları yazan Zirve Yazılım ile 2019 yılında ise küçük işletmeler için ön muhasebenin internet üzerinden kolaylıkla yapılabildiğini ispatlayan Paraşüt’ün ailemize katılımı ile sektörün en önemli oyuncularından biri haline geldik.  

2020 yılında Mali müşavirlerin resmi evrak işlerini kolaylaştıran ve müşteri çözümleri sunan Muhasebetech, küçük ve orta ölçekli işletmelerin satış verimliliklerini artırmak amacıyla pazaryeri entegrasyon hizmeti sunan Shopside ve son olarak 2021’de mali müşavirlere kanun ve mevzuat değişikliklerinde anında bilgilendirme yapan ve meslek erbaplarının mevzuat değişiklikleri hakkında her zaman güncel kalmalarını sağlayan MevzuatTR aramıza katıldı.  

Şimdi Mikrogrup çatısı altında birleşen tüm şirketlerimiz, kobiler ve müşavirler için uçtan uca çözümler sunarak, hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler geliştirmeye, birlikte başarmaya, yarın da bugünden daha güçlü bir şekilde varlığımızı sürdürebilmek ve sektörün en iyisi olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 

KAYNAK: https://www.mikro.com.tr/kurumsal/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.