MOBİLTEL BORSADA İLK GÜNÜ NE ZAMAN?

18-19 Kasım tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşen Mobiltel halka arz sonucu belli oldu mu? Ne zaman borsada ilk işlemini yapacak? 

Borsa İstanbul’da MOBTL kodu ile işlem görecek.

Yapılan açıklamaya göre oransal  olarak dağıtılacak. Toplamda 208 m lot halka arz edilecek.

HALKA ARZ FİYATI BELLİ OLDU MU?

Halka arz fiyatı 1.6 belirlendi. Oransal dağıtım olmuştur.

HALKA ARZ SONUCU BELLİ OLDU MU?

Yaklaşım olarak talebin %58 oranında hisse vermiştir. 

Konya Kağıt halka arz sonucu

Mobiltel 18-19 Kasım tarihleri arasında çıktığı halka arzı 3 kat taleple tamamladı.

Mobiltel 18-19 Kasım tarihleri arasında çıktığı halka arzı 3 kat taleple tamamladı.
Mobitel’den yapılan açıklamaya göre, halka arz fiyatının 1,60 TL olduğu ihraçta halka arz büyüklüğü 332 milyon 800 bin TL olurken, halka arza katılım sağlayan yatırımcı sayısı 34 bin 91 olarak gerçekleşti. İhraç sonrası şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 20,29 oldu.

 

Halka arzdan şirketin elde edeceği brüt 284,8 milyon TL’lik kaynağın yüzde 70’i finansal borç ödemesinde, yüzde 30’u ise şirketin büyüme hedefleri ve işletme sermayesi ihtiyacı için kullanılacak.

Ortakların 6 ay boyunca hisse satmama ve şirketin bir yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdü ile gerçekleşen halka arzda, yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcıların yanı sıra yurtdışı kurumsal yatırımcılar da yer aldı.

İnfo Yatırım liderliğinde toplam 31 üyeli aracı kurumun yer aldığı bir konsorsiyumda, halka arz edilen şirket paylarının yüzde 60’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 28’i yurt içi kurumsal ve yüzde 12’si yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Halka arz sonrası şirketin ortaklık yapısı yüzde 70,24 Aydın Mıstaçoğlu, yüzde 9,46 Mıstaçoğlu Holding ve yüzde 20,29 halka açık oldu.

Halka arz haberleri…

BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

25 Kasım günü ilk işlemini görecek.

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Mobiltel kurulduğu 2001 senesinden bu yana, mobil telefon (GSM) pazarında distribütörlük faaliyeti yürütmektedir. Türkiye mobil telefon pazarında halen distribütörlük faaliyetlerini sürdüren şirketler içerisinde, kurumsal tecrübesi en yüksek, en köklü şirketlerden biri konumundadır. Distribütörlüğünü üstlendiği ürün grupları arasında mobil telefonların yanı sıra, tablet bilgisayarlar, mobil telefon aksesuarları, hat / kontör (sanal tl) / konuşma kartı / modem gibi telekomünikasyon operatör ürünleri gibi, sektör açısından geleneksel sayılabilecek ürünler olduğu gibi, teknolojinin gelişimine paralel olarak son yıllarda hayatımıza giren akıllı saatlerden, robot süpürgelere kadar geniş yelpazeye yayılan yenilikçi ürünler de yer almaktadır. Mobiltel, Türkiye’de mobil telefon satan bütün satış kanalları ile doğrudan ticaret yapmaktadır. Mobiltel’in dağıtımını üstlendiği markalar arasında Apple, Samsung, Xiaomi, Poco, Oppo, RealMe, Vivo, Huawei, Honor, TCL, Alcatel, Infinix, Tecno, LG, General Mobile, Reeder, Casper, Sony, Hometech, Zyxel, TPLink, ZTE, JBL, Jabra, S-Link, Soultech ve Türk Telekom gibi dünyanın ve Türkiye’nin kendi alanında önde gelen markaları yer almaktadır.

KAYNAK : https://www.mobiltel.com.tr/kurumsal/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.