MOBİLTEL HALKA ARZ ORANSAL MI ?

Mobiltel iletişim halka arz oluyor. Mobiltel halka arz eşit mi oransal mı? Kaç tavan yapar. Mobiltel kaç liradan halka arz edilecek.Mobtl aracı kurumlar. Mobtl işlem tarihi İşte cevapları….

Bu hafta halka arz onayı alan üç şirketten biri de teknoloji firması Mobiltel İletişim oldu. Borsa İstanbul’da işlem görecek olan şirketin taslak izahnamesi geçtiğimiz ay, şirketin resmi web sitesi ve İnfo Yatırım Menkul Değerler’de yayınlandı.

Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla şirket paylarının halka arzında satış İnfo Yatırım liderliğinde, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” ve “En iyi Gayret Aracılığı” yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Yurtiçi bireysel yatırımcılar için konsorsiyum üyeleri henüz duyurulmadı. Ancak Yurtiçi kurumsal ve Yurtdışı kurumsal yatırımcıların talepleri sadece İnfo Yatırım tarafından toplanacak.

Borsa İstanbul’da MOBTL kodu ile işlem görecek.

Yapılan açıklamaya göre oransal  olarak dağıtılacak. Toplamda 208 m lot halka arz edilecek.

HALKA ARZ FİYATI BELLİ OLDU MU?

Halka arz fiyatı 1.6 belirlendi.

TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

18-19 Kasım tarihinde talep toplanacak.

MOBTL ARACI KURUMLAR

Konsorsiyum Lideri: İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Konsorsiyum Üyeleri
Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
Bizim Menkul Değerler A.Ş.
Burgan Menkul Değerler A.Ş.
Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
Dinamik Menkul Değerler A.Ş.
Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Global Menkul Değerler A.Ş.
Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
ING Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Investaz Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Marbaş Menkul Değerler A.Ş.
Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Ünlü Menkul Değerler A.Ş.
Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Yatırım Finans Menkul Değerler A.Ş.
Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

MOBTL HALKA ARZ ORANSAL MI

Yurtiçi bireysel yatırımcılara dağıtım, oransal dağıtım yöntemine göre yapılacaktır.

Yurtiçi kurumsal yatırımcılara dağıtım, her bir Yurtiçi kurumsal yatırımcıya verilecek pay miktarına İnfo Yatırım, şirket ve halka arz eden pay sahibi Aydın Mıstaçoğlu birlikte karar verecektir.

Yurtdışı kurumsal yatırımcılara dağıtım, her bir Yurtdışı kurumsal yatırımcıya verilecek pay miktarına İnfo Yatırım, şirket ve halka arz eden pay sahibi Aydın Mıstaçoğlu birlikte karar verecektir.

MOBTL İŞLEM TARİHİ

Mobiltel işlem tarihi henüz belli değil.

Günlük Alım Emri Taahhüdü

İhraççının ana pay sahibi olan ve aynı zamanda ortak satışı yöntemiyle paylarını halka arz eden Aydın Mıstaçoğlu adına şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle “Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi” her gün açılış seansında, halka arz fiyatından İnfo Yatırım aracılığı ile 5.000.000 adet günlük geçerli alım emri girecektir.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında kullanılacak azami kaynak, ortak satışı kapsamında elde edilen brüt kaynak kadar olacaktır. Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında gerçekleştirilecek işlemler, 5 iş günü süreyle sınırlı olup, girilen emirler iptal edilemeyecektir.

halka arz takvimi…

Mobiltel kurulduğu 2001 senesinden bu yana, mobil telefon (GSM) pazarında distribütörlük faaliyeti yürütmektedir. Türkiye mobil telefon pazarında halen distribütörlük faaliyetlerini sürdüren şirketler içerisinde, kurumsal tecrübesi en yüksek, en köklü şirketlerden biri konumundadır. Distribütörlüğünü üstlendiği ürün grupları arasında mobil telefonların yanı sıra, tablet bilgisayarlar, mobil telefon aksesuarları, hat / kontör (sanal tl) / konuşma kartı / modem gibi telekomünikasyon operatör ürünleri gibi, sektör açısından geleneksel sayılabilecek ürünler olduğu gibi, teknolojinin gelişimine paralel olarak son yıllarda hayatımıza giren akıllı saatlerden, robot süpürgelere kadar geniş yelpazeye yayılan yenilikçi ürünler de yer almaktadır. Mobiltel, Türkiye’de mobil telefon satan bütün satış kanalları ile doğrudan ticaret yapmaktadır. Mobiltel’in dağıtımını üstlendiği markalar arasında Apple, Samsung, Xiaomi, Poco, Oppo, RealMe, Vivo, Huawei, Honor, TCL, Alcatel, Infinix, Tecno, LG, General Mobile, Reeder, Casper, Sony, Hometech, Zyxel, TPLink, ZTE, JBL, Jabra, S-Link, Soultech ve Türk Telekom gibi dünyanın ve Türkiye’nin kendi alanında önde gelen markaları yer almaktadır.

KAYNAK : https://www.mobiltel.com.tr/kurumsal/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.