N11 HALKA ARZ TARİHİ BELLİ OLDU MU? HALKA ARZ ORANSAL MI YOKSA EŞİT Mİ OLACAK?

Borsada halka arz rüzgarı devam ediyor.Online alışveriş sitesi olan n11 halk arz olmaya hazırlanıyor. Peki n11 ne zaman halka arz olacak? N11 talep toplama tarihi belli oldu mu? n11 halka arz fiyatı ne kadar ?

n11’de halka arz başvurusu

İnternet alışveriş ve e-ticaret sitesi n11’in sahibi olan Doğuş Planet, yurtiçinde halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu. Şirketin internet sitesinde yayımlanan taslak izahnameye göre şirketin yüzde 15,3’ü halka arz edilecek.

n11’in halka arz calışması olduğunu uzun süredir duyuyorduk. Şirketin geçtiğimiz hafta SPK başvurusunu yaptığı da duyumlarımız arasındaydı. Bugün ise n11’in sitesinde halka arzla ilgili açıklamalarına denk geldik. n11.com’un ortaklarından Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketinin sitesinde yer alan bilgilere göre, şirket halka arz için başvuruyu gerçekleştirdi. 

 

2021 YILI HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER LİSTESİ

Doğuş Grubu ve Güney Kore’li SK Holdings, e-ticaret platformu n11.com’un olası halka arzı ve diğer seçenekleri değerlendirmek için Citigroup ve Bank of America ile anlaştı. Halka arz gerçekleşirse, Türkiye’de ilk kez bir e-ticaret platformu borsaya açılmış olacak. Ortakların şirkette hisse satışını da değerlendirdiği öne sürüldü.

Bloomberg’in haberine göre, Doğuş ve Güney Koreli ortağı, halka arzın ardından n11.com’da azınlık hissesi satışı seçeneğini de değerlendiriyor. Hisse satışının 2021’de olabileceği belirtildi.

2012’de kurulan n11’in bünyesinde 115 binden fazla mağaza ve 14 milyondan fazla ürün bulunuyor.

2013 yılında hayata geçirilen n11.com, büyüyen e-ticaret pazarında hacmini artırması haricinde N11 Pro, N11faturam gibi servislerle ürün çeşitliliğini artırmaya çalışıyor.

2021‘DE SÜRPRİZ HALKA ARZLAR OLABİLİR

YCL Petrol ve Madencilik , Konya Kağıt Sanayi halka arz, Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım, Peker Holding , İHA , halka arz haberlerini inceleyebilirsinz.

DOMİNO’S PİZZA HALKA ARZ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.