NETAŞ TEMETTÜ VERİYOR MU?

Borsada işlem gören Netaş temettü veriyor mu? Şimdiye kadar hiç temettü verdi mi? 

Netaş’ı incelediğimizde herhangi bir temettü dağıtımı yapmadığını görüyoruz…

TEMETTÜ NEDİR?

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

halka arz takvimi

ŞİRKETİ YAKINDAN İNCELEYİM…

1967 yılında, ülkemizin iletişim altyapısını tamamen yerli üretimle kurmak üzere yola çıktık. Hedefimiz Türkiye’nin ilk özel ve yerli telekom ArGe’sini kurmak, ilk yazılım ihracatını gerçekleştirmekti. Bugün, çıktığımız yolda, yakın coğrafyanın dijital dönüşüm mimarı olarak, gururla yürümeye devam ediyoruz.

Ne mutlu ki, vizyonumuz, hizmet kalitemiz, saha gücümüz, çoklu iş ortaklığı yapımız ve üretim kabiliyetimiz, bizi bölgenin lider teknoloji markası yaptı.

Bu başarıyı korumak ve ülkemizin adını dijital ligde en üst sıralarda görmek için canla başla her gün çalışıyoruz. Finanstan eğlenceye, savunma sanayisinden ulaşıma, birçok farklı sektörde örnek projeler üreterek, ülkemizin akıllı iletişim ve teknoloji altyapısını kuruyoruz.

ArGe’mizdeki yüzlerce mühendisimizle, nesnelerin interneti (IoT), VoIP, büyük veri analitiği, bulut bilişim, multimedya, geniş bant iletişim, GSM-R, siber güvenlik ve savunma iletişimi gibi yeni nesil teknolojiler üzerine düşünüyor, çalışıyoruz.

Bugün Kuzey Afrika’dan Orta Asya’ya kadar birçok ülkede, bütünleşik iletişim çözümleri geliştiriyor, dijital dönüşüm projelerinde yer alıyoruz.

Kuruluşumuzun ilk gününden beri odağımızda hep ülkemiz var. Hedefimiz; yerli kaynaklarımızla, mühendislerimizle, 50 yılı aşkın deneyimimizle ülkemizi bölgenin teknoloji üssü haline dönüştürmek.

 
 

Kilometre Taşları

1967

PTT ile Northern Electric arasında imzalanan ortaklık anlaşmasıyla Netaş kuruldu.

1973

Türkiye’nin Telekomünikasyon alanında ilk özel Ar-Ge’si kuruldu.

1993

Hisselerin %23’ü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz edildi.

2007

Nortel Kürsel Yüksek Teknoloji Geliştirme ve Çözüm Merkezi kuruldu.

2008

Kanun kapsamında “Ar-Ge Merkezi” statüsü kazanıldı.

2010

Nortel’in %53,13 hissesini, OEP RHEA Türkiye Teknoloji BV satın aldı.

2017

Dünya telekomünikasyon teknolojileri devi ZTE, Netaş’ın yüzde 48,04 hissesini satın aldı.

KAYNAK:https://netas.com.tr/hakkimizda/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.