Oyak Yatırım’dan halka arz başvurusu yaptı, fiyatı belli mi?

2021 halka arz listesine katılmak için bir başvuru da OYAK Bank’tan geldi. Hisselerinin yüzde 30’unu halka arz etmek amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) OYAK Yatırım’da katıldı.

TALEP TOPLAMA NE ZAMAN?

OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin (OYAK Yatırım) halka arzı sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 2-3-4 Haziran’da gerçekleştirilecek.

HİSSE FİYATI NE KADAR?

1 TL nominal değerli hisse için 18,65 TL fiyattan talep toplanacak.

 

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ

Oyak Yatırım’dan yapılan açıklamada halka arzda, halka açıklık oranının yüzde 30 olarak belirlendiği, ek satış durumunda bu oranın yüzde 35’e kadar çıkabileceği belirtildi.

Mevcut tüm ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak bedelli sermaye artırımı yöntemiyle halka arz edilecek payların toplam nominal değerinin 5,7 milyon TL olacağı kaydedildi. Bu miktar, toplam halka arzın yaklaşık yüzde 20’lik bölümünü oluşturuyor.

Oyak Yatırım, sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle yapılması planlanan halka arzın, yasal sürecin sonuçlanmasına bağlı olarak yılın ilk yarısında gerçekleştirmeyi hedefliyor.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.