PASİFİK HALKA ARZ SONUCU

9-10 Aralık tarihlerinde talep toplanan Pasifik GYO halka arz sonucu belli oldu mu? Ne zaman işlem görmeye başlayacak? İşte bütün bilgiler burada…

İÇİNDEKİLER

FİYATI BELLİ OLDU MU?

16,38 lira olarak belirlendi. Halka arz büyüklüğü 1.326.780.000 TL. Konsorsiyum liderliğini Tera Yatırım yapacaktır. Ayrıca şirket yurtiçi bireysel yatırımcılarına oransal dağıtımla halka arz olacaktır.

HALKA ARZ SONUCU?

Bireysel yatırımcılara talep ettikleri lot kadar verilmiştir. Yani her yatırımcı talebinin %100 ‘nü almıştır.

2022 halka arz listesi

Bizim hikayemiz Karadeniz’in zorlu ama bir o kadar da güzel coğrafyasında başlar.

Dedemiz Hızır Erdoğan’ın babası, Rus işgalinden Kuvâ-yi Milliye dönemine kadar işgal altındaki süreçleri yaşamış, bizzat Kuvâ-yi Milliye’de Yunan ordusuna karşı savaşmış; iki kardeşini Sarıkamış Harekatı’nda şehit vermiştir. Ülkemizin Kurtuluş Mücadelesi yıllarında ailemizin büyükleri hem doğuda hem batıda vatan toprakları için savaşmıştır.

Hızır Dedemiz, Cumhuriyet’in ilk döneminin denizcilerindendir. Yurtdışında onlarca ülkeyi ve kültürü görmüş, sonrasında Babamız Ahmet Erdoğan ile birlikte Rize’de, İstanbul’da ve Ankara’da birçok inşaat işleriyle uğraşmıştır.

Babamız, dedemizle birlikte 1986 yılında ilk büyük girişimimiz olan çay fabrikamızı açmış ve aile şirketimiz olan Orçay A.Ş.’yi kurmuştur. Bir taraftan bu toprakların değerini, çay toplayan ellerin emeğini sofralara ulaştırırken; bir taraftan da Türkiye’de çay endüstrisinin gelişmesi, çay çiftçisinin emeğinin karşılık bulması için gerek yerel gerek ulusal çapta mücadeleler vermiştir.
2008 yılında, bu ülkenin bereketli topraklarından elde ettiğimiz yerli sermaye ve 50 yıla yakın inşaat tecrübemiz ile Ankara’da Pasifik İnşaat’ı kurduk. Next Level Ankara, Next Level Loft, Next Level Çayyolu gibi alanında ilk olan projeleri tamamladık ve teslim ettik. Türkiye’nin tek parselde en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’yı geliştirdik; inşasına devam ediyoruz. Ankara’nın en önemli konut bölgelerinden Dikmen Vadisi’nde Next Level Yıldız Projemize ve İstanbul’un hem yaşam hem ticaret merkezi olan Levent bölgesinde, Türkiye’nin gayrimenkul piyasasına büyük değer katacağına inandığımız İstanbul projemize hazırlanıyoruz. Toplamda 1.277.322 m² inşaat alanını tamamladık, 1.553.598 m² alanda ise inşaata devam ediyoruz.
Pasifik Eurasia ile uluslararası lojistik sektöründe, ülkemiz üreticilerinin küresel pazarlara ulaşmasına, firmalarımızın rekabetçiliğine, ihracata ve ekonomimizin enflasyonla mücadelesine destek oluyoruz. Asya ve Avrupa arasındaki Doğu-Batı ve daha sonrasında Kuzey-Güney yönlü taşımacılıkta Türkiye’yi transit merkez haline getirmek için çalışıyoruz.

Grubumuz, günümüzde gayrimenkul-inşaat, lojistik, uluslararası ticaret, imalat sanayi ve teknoloji bilişim faaliyet alanlarında 2.500’den fazla istihdam oluşturarak, 8 şirketle yaşamı tasarlamaya, ülkemize katma değer sunmaya, istihdamı artırmaya ve kalkınmaya omuz vermeye devam ediyor.

Rize’de doğduk, Ankara’da büyüdük; Ankara’dan Türkiye’ye ve Dünya’ya açılıyoruz.
Pasifik Vakfı ile kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçiriyor, toplumumuza olan sorumluluklarımızı da yerine getirmeye devam ediyoruz. Çünkü bizler, ekonomik büyümenin ve toplumsal ilerlemenin ahlâklılığına inanan, vakıf medeniyetinin çocuklarıyız.

Değerlerimiz, yaptığımız her işin merkezinde yer alıyor; küresel düşünmek, sürdürülebilirlik, değer üretmek, güvenilirlik, etik olmak, aile olmak… Biz, içinde yaşadığımız topluma faydalı olmak ve geleceğe eserler bırakmak için yaptığımız her işi tutkuyla, cesaretle ve bereketle yapmaya çalışıyoruz; tıpkı babalarımız, dedelerimiz ve bu toprakları bize vatan yapan atalarımız gibi…

Başkanın Mesajı

Grubumuzun 1980’li yıllarda gıda imalat sanayi ile başlayan yolculuğu, 2000‘li yıllarda gayrimenkul ve inşaat sektörüne güçlü girişi ile ciddi bir ivme kazandı. Gayrimenkul alanında ilkleri gerçekleştirmeye, ayrıntıları planlamaya, tasarım, kalite ve yatırım değeri üretmeye odaklanarak simge yapılara imza attık. Yatırımlarımızı, cesaretle sürdürüp, başarıyla sonuçlandırdık ve üretmenin tutkusu ile durmadan, yola devam ettik.

İnşaat sektöründeki ivmemizi 2020’li yıllarda uluslararası lojistik ve uluslararası ticaret sektörlerinde daha da hızlandırmayı başardık. Uluslararası lojistik alanında Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlü taşımacılıkta Türkiye’yi transit merkez haline getirme misyonu ile hareket ediyoruz. Ülkemiz ürünlerinin uluslararası piyasalara ulaşmasını hem zaman hem de maliyet açısından daha verimli hale getiriyor, ülkemiz firmalarının küresel rekabetçiliğine katkı sunuyoruz. Uluslararası Ticaret alanında Orta Asya, Rusya, Çin pazarlarına odaklanıyor, ithalat ve ihracatı dengeli bir şekilde sürdürüyoruz.

Küresel düşünmek, sürdürülebilirlik, değer üretmek, güvenilirlik, etik olmak, aile olmak değerleri yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır ve tutku, cesaret, bereket ile birleşerek işlerimizi yaparken bize yol gösterir. Biz Pasifik olarak “Yaşamı Tasarlama“ misyonu ile hareket eder kendimizi de geliştiriciler olarak görürüz. Bu misyonun kapsayıcılığı iş yaptığımız sektörlere göre şehri, evi, işi, ticareti, teknolojiyi kısacası yaşamı dönüştürür ve geliştirir.

Önümüzdeki dönemlerde de yatırıma, üretime, istihdama hız kesmeden devam edeceğiz. Lojistik ve ticaret operasyonlarımızı Dünya’da genişletirken, gayrimenkul ve inşaat alanında Ülkemizin önde gelen şehirlerinde yeni simge projelere imza atacağız. Bilişim ve teknoloji alanlarında yeni stratejik yatırımlara hazırlanmaktayız. Bu topraklara olan üretim sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz gibi eğitim, kültür ve sağlık alanlarında sosyal sorumluluklarımızı da Pasifik Vakfı ile yerine getirmeye devam edeceğiz.

Fatih ERDOĞAN Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı

KAYNAK:https://pasifik.com/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.