PLASTKART TEMETTÜ 2022

PLASTKART TEMETTÜ 2022

PKART Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
17.10.20220,715298219.10.20224,43%
15.10.20210,284700319.10.20211,42%
17.05.20100,044219.05.20101,61%

 

TEMETTÜ NEDİR?

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

halka arz takvimi

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

‘ Akıllı gelecek için hep birlikte…’

  

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Plastkart) geleceğin anahtarı olan ‘akıllı kart’ların ülkemizde üretimi için kurulmuş bir şirketidir. Silivri-İstanbul’da 9,000 m² alan üzerine kurduğumuz üretim tesisimiz, ileri teknoloji ürünü makine parkı ve güvenlik sistemleri ile dünyadaki sayılı üretim tesislerinden biridir. Üretim sistemimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun en kalitedeki ürünü en uygun fiyattan ve en verimli şekilde dünya standartlarında üretmeyi amaç edinerek kurulmuştur. Yıllık kart üretim kapasitesi 90 milyon adet, kodlama kapasitesi ise 15 milyon adedin üzerindedir.

 

Hayata güvenliği getiren akıllı kartların üretim prosesi de yüksek güvenlik gerekmektedir. Plastkart sadece sunduğu hizmetleri güvenli kılmıyor, kullandığı malzemenin temininden üretimine, kartlara bilgi yüklenmesinden teslimine kadar zincirin her noktasında dünya standartlarında güvenlik sağlıyor. Çatısından tabanına, tüm girişlerinden merkez noktalarına kadar her noktada, özel tarayıcılar, kameralar, detektörler ile tesis güvenliği çok yüksek seviyede tutulurken, kurşun geçirmez cam ve kapılar, her santimetrekareyi 100% kontrol eden ve 24 saat kaydeden kamera sistemi ile Plastkart iç ve dış tehditlere karşı benzeri dünyada çok az görülebilecek bir tesis güvenliği sağlamaktadır.

  

Misyon

  

Şirket’imiz, Türkiye’de akıllı kart üretimi ve akıllı kart ile ilgili bileşenlerin pazarlanması için kurulmuş olup, işin gereği teknik sistemlerin yapılandırılması, sektörle ilgili son teknolojik yeniliklerin markete uygulanması, marketin geliştirilmesi, Şirket içi tecrübe ve bilgi birikiminin oluşturulmasını misyon edinmiştir.

Vizyon

  

Şirket’imiz, güvenilir ve güçlü iş birliktelikleri kurarak, çalışanlarına işin gereği tecrübeye ulaştıracak yatırımları yaparak, her zaman müşteri odaklı ürün ve servisleri gerçekleştirecek; mevcut oluşturduğu iş modellerinde sürekli gelişmeyi sağlayacak ve sürekli büyümeyi hedefleyecektir. Şirket yatırımcıları, müşterileri, çalışanları ve içinde bulunduğumuz toplumun azami memnuniyetine odaklanılacaktır.

Şirket Değerleri

Plastkart;

  

Yasalara, Standartlara ve Müşteri Beklentilerine Uygun Hareket Eden.

Hiçbir şekilde hizmet sağladığımız sektörlerde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve yönetmeliklerine aykırı bir işlem yapılamaz. Öncelik sıramız, yasalar, standartlar ve müşteri beklentileri, Şirket politikaları ile hedefleridir.

 

Çalışanları Örnek Bireyler Olan ve Çalışanlarının Gelişimine Önem Veren.

 

Şirket çalışanlarının seçiminde güvenilir olmak esas koşuldur.Şirket çalışanlarının iş odaklı, tutarlı, katılımcı ve yaptıkları işlerde ayrıntıcı olması özendirilmelidir. Şirket çalışanlarının bütünü, Şirket içi çalışmalarında yaptığı iş görüşmeleri ve dış yazışmalarda ve Şirket dışı yaşantısında Şirket’i temsil ettiğini de unutmamalıdır. Plastkart çalışanı, güvenilir, tutarlı, toplum kuralları ve adetlerine uygun, örnek bir bireydir.

 

Müşteri Odaklı.

Bulunduğumuz sektörde, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile ortak çalışmalara yürüterek, akıllı kart uygulamalarının yaygınlaştırılması hedeflenir. Müşteriye sunulan ürün ve hizmette minimum seviye dünyada belirlenmiş kalite standartlarıdır. Son kalite hedefimiz, bu minimum seviyenin gerçekleşmesi koşulu ile tam olarak müşteri beklentilerinin sağlanmasıdır.Rekabet ortamında rakiplerimize, iş ahlakı ve etik kurallarına sığmayan politikalar oluşturulamaz.

 

Topluma Duyarlı.

 

Bulunduğumuz topluma mümkün olan koşullarda yardımcı olmak, en mümkün seviyede yüksek istihdam sağlamak, eğitime destek vermek, topluma zararlı atıklar oluşturmamak hedeflenmelidir. Gelinen her başarı noktasında toplumun bize sağladığı imkanlar göz ardı edilemez.

 

Her Zaman Şirket Paydaşlarının Haklarını Savunan.

 

Asıl olan Şirket’tir ve Şirket’in paydaşlarının kazanımıdır. Bölümsel ve bireysel çıkarlar, Şirket çıkarlarının arkasından gelir.Şirket içi oluşturulan başarılar, Şirket’in değeridir. Şirket dışına haksız ve kuralsız çıkarımı yapılamaz.Şirket envanteri ve demirbaşlarının, doğru, verimli ve uygun şekilde kullanımı esastır. Azami tasarruf için Şirket çalışanları motive edilmelidir. Savurganlık engellenmelidir.


Sektörünün Örnek Şirketi Olacaktır.

Bölgenin Lider Akıllı Kart Şirketi…

Plastkart, 2001 yılından bu güne, geniş bir coğrafyadaki en fazla akıllı kart üretimi yapan tesis olma gururunu taşımaktadır. Son 5 yıl içerisinde 100 Milyon adedi aşan akıllı kart üretim ve kodlaması gerçekleştirilmiştir.

2001İlk ihracat Irak Telekom için gerçekleştirildi.
2002Türk Telekom’dan ilk sipariş alındı ve hacimli telefon kartı üretimi başlatıldı.
2003TUV-IT tarafından TU4 belgesi ile sertifikalandırılırken, bu onura ulaşmış sektöründeki dünyadaki 4 şirketten biri ve ilk Türk şirketi oldu.
2003TSE ve BVQI tarafından Kalite Yönetim Sistemi’ni ISO 9001:2000 sertifikası ile belgelendirildi.
2003Türkiye’deki ilk ve en büyük PKI projesi kart üretimi IMKB ve SPK için gerçekleştirilmiştir.
2004Mastercard ve Visa tarafından sertifikalandırıldı.
2005Bölge ülkelerine ihracat başladı.
200627001 Bilgi Güvenliği sertifikası alındı.
2007Güvenlikli baskı üretim hattı yatırımı tamamlandı.
2008Bölgesinde Nato Güvenlik Sertifikası’nı alan ilk akıllı kart üretim Şirketi oldu.
2009Bilişim 500 tarafından, 2008 kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük OT/VT Şirketi seçildi.
2009CQM kalite belgesi alındı.
2010Bilişim 500 tarafından, 2009 kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük OT/VT Şirketi seçildi.

KAYNAKÇA: https://www.plastkart.com.tr/Default.aspx

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.