Qua Granite Halka Arz ne zaman 2021? Halka arz eşit mi oransal mı olacak?

Qua Granıte Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş’nin (Qua Granite) paylarının halka arzına ilişkin bildirim yapıldı.

image 11
Qua granit halk arz

QUA GRANİTE TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN FİYATI BELLİ Mİ?

SPK’nın onay verdiği Qua Granite 5-6 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşecektir. Talep 10.30-13.00 saatleri arasındadır. Halka arz fiyatı ise 16.46 liradır. Toplam halka arzda dağıtılacak lot sayısı 24.000.000’dır.

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ…

KAPA YAPILAN AÇIKLAMA

Şirketimizin  %1,71 oranında pay sahibi olduğu girişim şirketi Qua Granıte Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (“Qua Granite”)’nin sermayesinin 105.000.000 TL’den 120.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 15.000.000 TL ve mevcut hakim ortağın sahip olduğu 9.000.000 TL olmak üzere toplam 24.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzına ilişkin olarak izahnamenin onaylanması ve Şirket paylarının Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görebilmesi için yapılan başvuruyu takiben, SPK tarafından izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu 25.03.2021 tarihinde onaylanmış olup, Şirket paylarının 31 Mart – 1 Nisan 2021 tarihlerinde 16,46 TL fiyatla Borsa’da Satış yöntemiyle halka arzı için gerekli duyurular KAP’ta ilan edilmiştir. Halka arza ilişkin dokümanlar aynı zamanda Şirketin ve halka arza aracılık eden İnfo Yatırım’ın https://www.qua.com.tr/ ve www.infoyatirim.com internet sitelerinde de yer almaktadır.

Saygılarımızla

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/920763

QUA GRANİTE HALKA ARZI EŞİT Mİ ORANSAL MI DAĞITIM OLACAK? NE ZAMAN BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLAYACAK?

Birçok yatırımcının merakla aradığı sorulardan birisi olan halka arz eşit mi oransal mı olacak? Şirketin eşit halka arz olacağı açıklandı. Ne zaman borsada işlem göreceği ise henüz açıklanmadı.

QUAAA

BOĞAZİÇİ BETON HALKA ARZI ORANSAL MI EŞİT Mİ DAĞILACAK

HANGİ ARACI KURUMLAR İLE HALKA ARZA KATILABİLİRİZ?

Bütün bankalar ile aracı kurumlar tarafından halka arza katılabilir bütün yatırımcılar. Bütün halka arz ile ilgili bilgileri öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin 🙂

EŞİT DAĞITIMLI 3 HALKA ARZ GELİYOR

Şirketi daha yakından inceleyim…

Hakkımızda

QUA Granite, Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Son teknolojiye sahip olan üretim tesisinde, günlük 15.000 metrekare üretim hedefi ile çalışmaktadır. Fabrikasında 2 bant ile çalışmalarını yürüten firma, yıllık 11.000 metrekare üretim kapasitesine sahiptir. Böylelikle Türkiye’nin sadece teknik granit üreten en büyük tesisi haline gelmiştir. Bu çalışmaları sonucunda QUA Granite, TSE Standartlarında çift yıldız sertifikası bulunan sayılı şirketler arasında yerini almıştır.

2017 yılının Haziran ayında fabrikaya yapılmış olan ilave yatırım ile günlük üretim kapasitesi 2 katına çıkarılmıştır. Sürekli olarak kapasite artırma hedefiyle yapılan iyileştirmelerle, günlük üretim kapasitesi iki üretim bandında toplam 35.000 metrekareye ulaşmıştır. İlerleyen tarihlerde ise küçük yatırımlar yapılarak yan besleme hatları ile üretim kapasitesinin üzerine 4.000 metrekare daha eklenmiştir. 

QUA Granite bünyesinde 600 personel hizmet vermektedir. 10’a yakın markasıyla iç pazarın yanı sıra, ağırlıklı olarak orta Avrupa olmak üzere 80 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca firma, Türkiye’nin yedi bölgesine yayılmış bayileri ile güçlü bir dağıtım kanalına sahiptir. Sektörde fark yaratan üretim şekli sayesinde büyük başarılara imza atan QUA Granite, ürünlerinin %60’ından fazlasını ihraç etmektedir. Bu sayede firmanın kârı %30 oranıyla sektörün üzerinde bulunmaktadır. Öte yandan halka açılan QUA Granite, kurumsallaşma adına büyük bir adım atmıştır. 2020 yılına damga vuran pandemide, sektörün aksine durmaksızın yol almaya devam etmiştir.

Standart kalınlıkta teknik granit ile üretime başlayan QUA Granite, ürün portföyünü kısa sürede çeşitlendirerek sırlı granit üretimine başlamıştır. Full lappato, mat, metalik, granüllü mat gibi çeşitli yüzeylerde de üretim gerçekleştirerek, tüm dünyaca bilinen sektörün lider markalarından biri haline gelmiştir.

QUA Granite bünyesinde mevcut üretim kalınlıkları şu şekildedir;

0,65 cm

0,9 cm

2 cm

3 cm

ARGE ve tasarım departmanında aralıksız çalışan QUA Granite, gerçekleştirdiği çalışmalar ile ürün gamını %50 artıracak şekilde hazırlıkları yapmakta ve piyasa taleplerine göre ürünlerini değerlendirmektedir.

https://qua.com.tr/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.