QUA GRANİTE KAÇ LOT DÜŞTÜ? BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRMEYE BAŞLAYACAK?

Eşit dağıtımlı halka arzlar peş peşe gelmeye devam ederken, halka arzlara katılımlarda rekor düzeylere ulaştı.

QUA GRANİTE TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN FİYATI BELLİ Mİ?

SPK’nın onay verdiği Qua Granite 5-6 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşecektir. Talep 10.30-13.00 saatleri arasındadır. Halka arz fiyatı ise 16.46 liradır. Toplam halka arzda dağıtılacak lot sayısı 24.000.000’dır.

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ…

KİŞİ BAŞI KAÇ LOT DÜŞTÜ? NE ZAMAN BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLIYOR?

Kişi başı 30-29 lot düştü. 09.04.2021 tarihinde borsada işlem görmeye başlayacak.

Şirketi daha yakından inceleyim…

NİSAN AYI TEMETTÜ TAKVİMİ

Hakkımızda

QUA Granite, Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Son teknolojiye sahip olan üretim tesisinde, günlük 15.000 metrekare üretim hedefi ile çalışmaktadır. Fabrikasında 2 bant ile çalışmalarını yürüten firma, yıllık 11.000 metrekare üretim kapasitesine sahiptir. Böylelikle Türkiye’nin sadece teknik granit üreten en büyük tesisi haline gelmiştir. Bu çalışmaları sonucunda QUA Granite, TSE Standartlarında çift yıldız sertifikası bulunan sayılı şirketler arasında yerini almıştır.

2017 yılının Haziran ayında fabrikaya yapılmış olan ilave yatırım ile günlük üretim kapasitesi 2 katına çıkarılmıştır. Sürekli olarak kapasite artırma hedefiyle yapılan iyileştirmelerle, günlük üretim kapasitesi iki üretim bandında toplam 35.000 metrekareye ulaşmıştır. İlerleyen tarihlerde ise küçük yatırımlar yapılarak yan besleme hatları ile üretim kapasitesinin üzerine 4.000 metrekare daha eklenmiştir. 

QUA Granite bünyesinde 600 personel hizmet vermektedir. 10’a yakın markasıyla iç pazarın yanı sıra, ağırlıklı olarak orta Avrupa olmak üzere 80 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca firma, Türkiye’nin yedi bölgesine yayılmış bayileri ile güçlü bir dağıtım kanalına sahiptir. Sektörde fark yaratan üretim şekli sayesinde büyük başarılara imza atan QUA Granite, ürünlerinin %60’ından fazlasını ihraç etmektedir. Bu sayede firmanın kârı %30 oranıyla sektörün üzerinde bulunmaktadır. Öte yandan halka açılan QUA Granite, kurumsallaşma adına büyük bir adım atmıştır. 2020 yılına damga vuran pandemide, sektörün aksine durmaksızın yol almaya devam etmiştir.

Standart kalınlıkta teknik granit ile üretime başlayan QUA Granite, ürün portföyünü kısa sürede çeşitlendirerek sırlı granit üretimine başlamıştır. Full lappato, mat, metalik, granüllü mat gibi çeşitli yüzeylerde de üretim gerçekleştirerek, tüm dünyaca bilinen sektörün lider markalarından biri haline gelmiştir.

QUA Granite bünyesinde mevcut üretim kalınlıkları şu şekildedir;

0,65 cm

0,9 cm

2 cm

3 cm

ARGE ve tasarım departmanında aralıksız çalışan QUA Granite, gerçekleştirdiği çalışmalar ile ürün gamını %50 artıracak şekilde hazırlıkları yapmakta ve piyasa taleplerine göre ürünlerini değerlendirmektedir.

https://qua.com.tr/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.