ŞAMPİYONLUK YÜZÜĞÜ KAZANAMAYAN EN İYİ 10 NBA OYUNCUSU

Hiç şampiyonluk yüzüğü kazanmamış tüm zamanların en iyi 10 NBA basketbolcunun listesi. Bir şampiyonluk kazanmak, herhangi bir ligdeki her bir takımın nihai hedefi olsa da, çoğu zaman koşullar en seçkin sporcuların bile gerçekten başarının zirvesine ulaşmasını engellemeye çalışır.Bu nedenle, bir basketbol ikonunun büyüklüğünü ölçmenin şampiyonluk rekorunu saymaktan başka yolları olması gerektiği bilinen ve kabul edilen bir gerçek haline geldi. İsimleri tarihte tamamen unutulmuş bir dizi küçük oyuncu, Charles Barkley, Patrick Ewing ve Reggie Miller gibi efsanelerden daha fazla yüzük topladı.

Öyleyse, bugünlerde kazandıklarından çok daha fazla krediyi hak ettikleri için, bir NBA yüzüğü kazanmamış en iyi 10 oyuncuya bir göz atalım. Bu listenin amacı doğrultusunda, Carmelo Anthony, Russell Westbrook ve Chris Paul gibi hala aktif olan oyuncuları listeye almayacağız.

1.ALLEN IVERSON

image 44

Iverson, tavrı, sokak kıyafetleri ve sanki evinin bahçesindeymiş gibi basketbol oynama tarzı sayesinde lige güçlü bir haydut kimliği verirken, dünyanın her yerinden milyonlarca taraftarın oyuna aşık olmasını sağladı.

2.CHARLES BARKLEY

image 45

Chuck, tüm NBA kariyeri boyunca tam bir güçtü, ancak NBA’deki en baskın, tutarlı ve dayanıklı oyunculardan biri olmasına rağmen, Sixers, Suns veya Rockets ile yüzük kazanamadı.

3. JOHN STOCKTON

image 46

Stockton (birçok uzmana göre) Magic Johnson’dan sonra NBA tarihinde en iyi oyun kurucu. İlk geçiş zihniyeti ve olağanüstü pas yeteneği, büyük hücum becerisi ve boğucu savunmasıyla büyük ölçüde tamamlandı ve ilk çıkışını yaptığı ilk günden itibaren bir başlangıç olmamasına rağmen Karl Malone ile birlikte büyük bir hanedan yarattı.

4.KARL MALONE

image 47

Stockton’dan farklı olarak, Malone bir NBA şampiyonluğu kazanmak için Jazz’dan ayrıldı. Yine de, Postacı görevinde bir kez daha başarısız oldu, ancak bu, bu oyunun gördüğü en iyi oyunculardan biri olarak hatırlanmasını engellemeyecek.

5. STEVE NASH

image 48

Geleceğin Hall of Famer’ı ve eski yıldız oyun kurucusu, olağanüstü hızı, basketbol IQ’su, pas yeteneği ve şut becerileri sayesinde NBA tarihinin en iyi oyun kurucularından biri.
Nash, Phoenix Suns’la geçirdiği süre boyunca tam bir canavardı ve birçok kişi onun MVP ödülünü Shaq’tan çaldığına inansa bile, NBA’de bile başarılı olamayacak birinden övgü alamazsınız. Nash sonunda Lakers’ta Kobe, World Peace, Howard ve Pau’nun yanında bir yüzük almaya çalışırken sakatlandı, ancak sakatlıklar onu şampiyon olmadan emekli olmaya zorladı.

6.PATRICK EWING

image 49

Ewing, sahanın her iki ucunda da en baskın oyunculardan biri olarak, Knicks tarihindeki tartışmasız en iyi oyuncu. Eski Georgetown merkezi, ilk olarak 1985 yılında New York Knicks tarafından seçildi ve profesyonel ilk çıkışını yaptığından beri tam bir canavar oldu.

Yarışma başına 21 sayı, 9.8 ribaund, 1.9 asist, 1 top çalma ve 2.5 blokluk ömür ortalamaları ile Ewing, ligdeki en çok yönlü iki yönlü oyunculardan biriydi, ancak şampiyonluk yüzüğü 1994’te elinden kaçırdı.

7.REGGIE MILLER

image 50

Miller, takımların şu anda olduğu kadar 3 sayıya güvenmediği bir çağda, sahadaki hemen hemen her yerden atabildiğinden 3’lükler ile, NBA tarihindeki en iyi şutörlerden biri oldu. Elbette Steph Curry, Miller’in kayıtlarının çoğunu tamamen yerle bir etti, ancak bu çoğunlukla oyunun son on yılda ne kadar değiştiğinden kaynaklanıyor.

Reggie, şutör gard pozisyonunda en iyi 10 oyuncudan biridir ve yüzük için Michael Jordan gibi adamlarla mücadele etmek zorunda kalmasaydı veya daha iyi bir destek kadrosuna sahip olsaydı, muhtemelen en az bir yüzük kazanırdı.

8.DOMINIQUE WILKINS

image 51

Pek çok insan Wilkins’i Atlanta Hawks tarihindeki en iyi oyuncu, Vince Carter’ın yanı sıra NBA tarihindeki en iyi smaçör ve atletik skorer olarak görülüyor, olağanüstü skor yeteneği ve atletizmiyle sahanın her iki ucunda da tam bir canavardı.

9.ELGIN BAYLOR

image 52

10. DRAZEN PETROVIC

image 53

DİĞER İLGİNÇ BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ