SELVA GIDA HALKA ARZ 2021

Selva Gıda halka arz mı ediliyor? Selva Gıda halka arz tarihi belli mi?

Payları halka arz edilen şirketlere bir şirket yenisi daha ekleniyor. Selva Gıda…Selva Gıda’nın halka arz başvurusu SPK tarafından onaylandı.

Halka arz mevcut ortaklardan İttifak Holding A.Ş.’nin sahip olduğu 13.000.000 TL nominal değerli 13.000.000 adet hamiline yazılı B grubu payların satışı gerçekleştirilmek suretiyle yapılacak. Böylelikle 65,000,000 TL olan şirket sermayesi 78,000,000 TL’ye yükselecek.

 

Halka arzda pay satış fiyatı ise 3,06 TL olarak belirlenmiş durumda. 17-18 Haziran talep toplama tarihi.

Konuyla ilgili duyuru bugün (10/06/2021) tarihli SPK bülteninde geldi.

ÖNCEKİ HABERLER

Borsa İstanbul’da halka arzlar hız kesmiyor her geçen gün yeni bir şirket halka arz edilmek için girişimlere başlıyor. Daha önceki yazılarımızda Aldem Çelik ,BioTrend , İncehesap, N11 , incehesap.com,  ArzumÇan kömür, ve Şeker GYO şirketlerinin halka arzları ile haberleri yazmıştık. Bu yazımızda ise Selva Gıda hakkında bilgi vereceğiz.

Selva Gıda halka arzı için geri sayım başladı. İttifak Holding’in en büyük iştiraklerinden birisi olan Selva Gıda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 22 Ekim’de halka arz onayı vermişti.

2021 YILI HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER LİSTESİ

GOLİVE YAZILIM HALKA ARZ

 

image 96

2020 YILININ SON GÜNLERİNDE YENİ HALKA ARZ HABERİ

İttifak Holding’in bağlı ortaklığı Selva Gıda’nın halka arzıyla ilgili yeni bir adım atıldı. Halka arz aracılık sözleşmesi imzalandı

Rekor taleple sonuçlanan halka arz furyası devam ediyor. İttifak Holding, bağlı ortaklığı Selva Gıda’nın halka arzı için Gedik Yatırım ile Aracılık Sözleşmesi imzaladı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklama şöyle:

“Bağlı ortaklığımız Selva Gıda Sanayi A.Ş.’nin halka arzına ilişkin olarak; Selva Gıda Sanayi A.Ş. ile Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. arasında “Halka Arza Aracılık Sözleşmesi” 09.12.2020 tarihinde imzalanmıştır.”

Halka açık Adesa’nın büyük ortağı İttifak Holding, Selva Gıda ile birlikte halka açık şirket sayısını ikiye çıkaracak.

 

İttifak Holding, bağlı ortaklığı Selva Gıda’nın halka arzına ilişkin esas sözleşme değişikliği SPK izninin alındığını duyuruldu. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Bağlı ortaklığımız Selva Gıda San.A.Ş.’nin halka arzına ilişkin olarak, Şirket esas sözleşmesinin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla 24.07.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan izin başvurusunun, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 22.10.2020 tarihli 66/1307 sayılı toplantısında olumlu bulunduğu, SPK iznine ilişkin ilgili daire kararının 26.10.2020 (Bugün) tarihinde tebliğ alındığı, Bakanlık onayı için bugün Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapıldığı, Selva Gıda San.A.Ş.tarafından Şirketimize bildirilmiştir.”

KAP BİLDİRİMİ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.