SMART GÜNEŞ TEKNOLOJİLERİ HALKA ARZ OLUYOR

Smart Güneş Teknolojileri halka arz oluyor. 2022 yılında halka arz oömasını beklediğimiz şirketin  halka arzı nasıl olacak peki? Eşit mi oransal mı dağıtımla olacak?

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

Smart Güneş Teknolojileri halka arz oluyor. Taslak izahnameye göre toplamda 31.840.000 lot satışı olacak.  Ayrıca 6.368.000 lot ek satışı daha olacak. Konsorsiyum lideri olarak QNB Finans ve TSKB yapacaktır. Borsada #smrtg koduyla işlem görecek. Halka arz fiyatı 14 lira olarak belirlendi.

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK?

Smart Güneş Teknolojileri halka arz oluyor. Şirket oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek.

2022 HALKA ARZ TAKVİMİ…

HAKKIMIZDA

Anahtar teslim kurulum hizmetleri ve PV modül üretimi alanlarında Avrupa’nın önde gelen entegre güneş enerjisi şirketlerinden Smart Güneş Teknolojileri olarak, ticari ve perakende kullanıcılarına geniş yelpazede güneş enerjisi çözümleri sunmaktayız.

2009 yılında kurulan ve merkezi İstanbul’da olan şirketimiz; Türkiye, Almanya, ve Ukrayna’da bulunan ofisleri ve Gebze’de 23.500 m² alan üzerinde kurulu üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gebze, Kocaeli’deki üretim tesisimizde arazi ve çatı güneş enerjisi santrallerinde kullanılmak üzere kristal silikon hücre bazlı yüksek verimli fotovoltaik güneş paneli üretilmektedir.

Yıllık 1100 MW üretim kapasitesine sahip, 23.500 m2 kapalı alana kurulu son teknoloji otomatik üretim hatlarımızda Multi Busbar, PERC, Half-Cut Cell ve Bifacial teknolojileri kullanılarak, verimliliği yüksek, üstün kaliteli güneş paneli üretimi gerçekleştirilmektedir.
VİZYONUMUZYenilenebilir enerji alanında Avrupa’nın önde gelen yatırım ve mühendislik firmalarından biri olarak vizyonumuz; değer mühendisliği çözümlerine bağlı kalarak, müşteri ve yatırımcılarımıza en iyi hizmeti verecek bir şirket kültürü oluşturmaktır.
MİSYONUMUZGüneş enerjisi sektöründe etki yaratan büyümeyi farklılaşarak gerçekleştirmek, paydaş değerlerini gözeterek sürekli kurumsal gelişimi sağlamak, yerli üretime katkı sağlayarak ekonomik kalkınmaya destek olmak, yeşil bir gelecek hedefiyle Dünya için değer üretmek.

BAŞKANIN MESAJI

 

Fark yaratmak istiyorsanız yaptığınız işin sizin için ne ifade ettiğine odaklanın. Biz, “değer” üretiyoruz. Biliyoruz ki geleceği bugün kuruyoruz. Yaptığımız işin ciddi bir sosyal sorumluluk olması bilinci ve yerli üretime verdiğimiz desteğin heyecanını taşıyoruz.

Yüzümüzü 1990 yılında güneşe döndüğümüzde, tüm hedeflerimizi ve hayallerimizi Türkiye üzerine kurduk. Mevcut sisteme yeni bir bakış açısı sunarak, enerji sektöründe global bir Türk markası yaratmak için yola çıktık. Kendimize olan güvenimiz, bilgimiz, kalite ve hizmet anlayışımızla temelleri sağlam bir yapı inşa ettik.

Temel gayemizin teknolojik ve AR-GE bazlı gelişmeleri takip ederek, çevreye ve insani değerlere duyarlı ürünler geliştirmek, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya ve temiz enerji bırakmak olduğu yolculuğa çıktığımız günden beri heyecanla çalışıyoruz.
Smart Güneş Teknolojileri olarak kendi üretim ve yatırımlarımızın yanı sıra güneş enerjisi sektöründe yerini almak isteyen yatırımcılara da değer mühendisliğinden anahtar teslimi inşaat (EPC) hizmetlerine kadar pek çok alanda destek veriyoruz. Tüm bu süreçlerde en büyük başarımızın, yeşil bir dünyaya gönül vermiş tüm çalışanlarımızın takım bilinci ile hareket etmesi olduğuna inanıyorum.

Güneş enerjisini yalnızca kârlı bir alan değil, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Daha pek çok başarılı projelere imza atmak için, gelecek nesillerimiz için, iyilik adımları atarak güneş enerjisinin değerini anlatmaya devam edeceğiz.

Rahmetli babaannemin dediği gibi “gökten yağsın, yerden toplayasın”. Üretim gücümüz ve teknolojimizle, gökten yeryüzüne inen ışık huzmelerinin gücü ile dünyaya değer katıyoruz.

Güneşli günler bizi bekliyor…

Halil DEMİRDAĞ
Smart Güneş Teknolojileri YÖNETİM Kurulu Başkanı

HİKAYEMİZ

2014
 

Türkiye’de ilk FV enerji santrali kurulumu tamamlandı.
Romanya’da ilk çatı projesi gerçekleştirildi.

 
2015
 

Türkiye’de toplam 15MW kapasiteli proje onayı alındı.
İlk CIS Cam-Cam panel projesi kurulumu tamamlandı.

 
2016
 

Smart Güneş Teknolojileri Gebze’de 23.500m² alanda fabrika inşaat sürecini başlattı.
Tamamlanan 300 GES projesi TEDAŞ tarafından onaylandı.
Smart Güneş Teknolojileri,FV hücre üretiminde güneş enerjisi sektörünün önde gelen global şirketlerinde SUMEC Grup ile stratejik ortaklık imzaladı.

 
2017
 

Gebze’de kurulu güneş paneli fabrikası 420 MW kapasite ile üretime başladı.
Dünyanın 2. büyük CAM-CAM panel GES projesinin kurulumu tamamlandı.

 
2018

FV panel üretim kapasitesi 800 MW’a yükseltildi.

 
2019
 

Almanya ve Ukrayna ofisleri açıldı.
Holding yapısına geçildi.
Bifacial ve Half-Cut panellerinin seri üretimine başlandı.

 
2020
 

FV panel üretim kapasitesi 1000 MW’ayükseltildi.

 
2021
 

Smart Güneş Teknolojileri Pazarlama A.Ş. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri ARGE Üretim San ve Tic. A.Ş. birleşerek, tüm mühendislik yetkinlikleri Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri ARGE Üretim San ve Tic. A.Ş’ye aktarıldı.

 

KAYNAK:https://www.smartsolar.com.tr/hakkimizda.html

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.