SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DETAYLARI

Marketler saat kaçta açılıyor? Market  ve bakkal  çalışma saatleri, İçişleri Bakanlığı’nın duyurduğu sokağa çıkma yasağı  sonrası vatandaşın merak ettiği konuların başında geliyor. Temel gıda ihtiyacı için hafta içi market çalışma saatleri belli oldu. Diğer yandan hafta sonu marketler kaçta açılıp kapanıyor? İşte, saatler…

image 15

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” konulu genelgeyi gönderdi. İşte 1 Aralık 21.00 itibarıyla başlayan yeni koronavirüs tedbirlerinin madde madde tüm detayları…

image 16

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi 21.00-05.00 arası, hafta sonu cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

image 17

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.
Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

NBA İZLEYİCİLERİNE MÜJDE İŞTE YENİ SEZON TAKVİMİ