Işık Plastik SPK’dan onay aldı halka arz oluyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yapılan değerlendirmeler sonucunda Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama’nın halka arz başvurusuna onay verdi.

2021 temettü takvimi

2021 yılı halka arzları

SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Işık Plastik halka arz ile 43.741.000 TL değerindeki mevcut sermayesini bedelli olarak 8.061.638 TL artırarak 51.802.638 TL’ye yükseltecek.

image 13
IŞIK PLASTİK HALKA ARZ

Halka arz fiyatı 16,10 TL

Bültende ayrıca, halka arzda şirketin patronu Mehmet Çeker’in sahip olduğu 3.224.655 TL nominal değerli 3.224.655 adet payın satılacağı ve hisselerin satış fiyatının 16,10 TL olacağı ifade edildi.

İÇİNDEKİLER

HİSSE DAĞITIMI

Kervan gıda, Arzum halka arzlarında oransal hisse dağıtım yöntemi izlenmişti. Bu durumda küçük yatırımcının az hisse almasına sebep olmuştu. Işık Plastikte durum farklı. Tüm yatırımcılara eşit hisse verilecek. Yani küçük yatırımcılar bu sefer daha fazla hisse alacak.

2021 ŞUBAT AYI TEMETTÜ TAKVİMİ.

Işık Plastik Halka Arz talep toplama tarihi

Halka arza Garanti Yatırım konsorsiyum liderliği yapacak, yapılan açıklamalara göre 21-22 Ocak’ta halka arz edilecek şirket tüm aracı kurumlar aracılığı ile alınabilecek. Yatırımcıların hisseyi alabilmesi için hesaplarında nakit bulunması gerekiyor. Işık Plastik’te halka arz MKK numarasına göre yapılacak dolayısı ile her şahıs tek hesaptan alım yapabilir. Son halka arzlardaki yaşananlardan sonra eşit dağıtım yöntemi kullanılan halka arzlarda yatırımcılar sadece bir hesapla arza katılabiliyor.

İzdemir Enerji halka arz oluyor

YCL Petrol ve Madencilik halka arz

2021 HİSSE ÖNERİLERİ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.