Sümer Faktoring halka arz oluyor, halka arz tarihi ve fiyatı belli mi?

Sümer Faktoring şirketi Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçişi, Esas Sözleşme’nin Tadili ve Halka Arz Süreci Dolayısıyla İlgili Kurumlara Başvuruların Gerçekleştirilmesi ile ilgili Yönetim Kurulu Kararlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla paylaştı.

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ

Yönetim Kurulu Kararları

2021-2025 yılları içinde Kayıtlı sermaye sistemine geçilmesi ve kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon Türk Lirası olarak belirlenmesi amacıyla başvurular yapıldı.

Halka açık olmayan şirketin, sermaye artırımı yoluyla çıkartılacak yeni payların şirketin halka arz sürecinde kapsamında kullanılacaktır.

2021 YILINDA EŞİT DAĞITIMLI HALKA ARZ OLMASI BEKLENEN ŞİRKETLER…

Şirketimiz

Sümer Faktoring A.Ş. 17.05.1996 tarihinde, Sümerbank iştiraki olarak kurulmuştur. Sümerbank’ın yönetim ve kontrolünün 31.08.2001 tarihinde TMSF’na geçmesini takiben Şirket bir süre faaliyetlerine TMSF yönetiminde devam etmiştir.

14.02.2002 tarihinde TMSF tarafından tüm isim hakları ile özelleştirilen Sümer Faktoring A.Ş. 15.04.2014 tarihi itibariyle “Altınbaş” ailesi tarafından satın alınmıştır.

15.07.2016 tarihinde hisselerinin % 94 ‘ünü “Altınbaş “ ailesi tarafından kurulan ASV Holding A.Ş. ‘ye devir etmiştir.

Şirketimizin güncel ortaklık yapısı aşağıda belirtilmiştir.

ASV Holding A.Ş. web sayfası : www.asvholding.com

KAYNAK: https://sumerfaktoring.com/hakkimizda/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.