SUN TEKSTİL TALEP TOPLAMA TARİHİ

HALKA ARZ FİYATI BELLİ Mİ?

Şirketin talep toplama tarihi belli oldu. Şirket halka arz fiyatı da 26 lira olarak belirlendi.

TOPLAM HALKA ARZ BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR?

28.080.000 lot satışı olacak olup halka arz fiyatı 26 lira olarak belirlenen şirketin total halka arz büyüklüğü 730.080.000 

TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

11-12-13 Mayıs tarihlerinde halka arz için talep toplama işlemi gerçekleşecektir.

HALKA ARZ ORANSAL MI EŞİT Mİ DAĞITIM OLACAK?

Halka arz oransal dağıtımla halka arz olacaktır.

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

1987 yılında kurulan Sun Tekstil, ufak bir dikimevi olarak başladığı yolculuğuna 1700’den fazla çalışanıyla büyük bir aileye dönüşen kurumsal bir şirket olarak devam ediyor. Global pazarda önde gelen hazır giyim markalarının çözüm ortağı olmanın yanında Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında bulunuyoruz. Tekstil ihracatında lider konumda olan şirketimiz, müşteri memnuniyetine odaklı hizmet vererek çalışmalarını sürdürüyor.

 

Hazır giyim üretiminde sahip olduğumuz uzmanlık ve deneyimle geliştirdiğimiz inovatif tekstil ürünlerini, dünyaca ünlü saygın markalara özel sezonluk ve kapsül koleksiyonlar oluşturuyor, global standartlarda geniş kapsamlı tasarım hizmeti sunuyoruz.

Ana stratejimiz olarak belirlediğimiz sürdürülebilirliği organizasyonel ve operasyonel süreçlerimize dahil ederek tüm faaliyetlerimizi ve tesislerimizi buna uygun şekilde düzenliyoruz. Yaptığımız çalışmalarla dijitalleşme, operasyonel mükemmellik, iş ahlakı ve çevresel farkındalık alanlarında sektöre öncülük ediyoruz.

 

Ekoten

Şirket’in bağlı ortaklığı olan Ekoten” Tekstil 2000 yılından beri müşteri odaklı, hızlı ve kaliteli servis ilkesini bozmadan gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, doğa ve çevre duyarlılığı içinde kumaş üretimi yapmaktadır.

Tekstil üretiminde yenilikleriyle öncü olan Ekoten Tekstil, Türkiye’nin ve Avrupa’nın saygın örme kumaş üreticileri arasında yer almaktadır. ISO’nun 2020 yılında yapmış olduğu önde gelen ikinci 500 sanayi kuruluşu sıralamasında Ekoten Tekstil 216. sıradadır. Aynı zamanda Ege Bölge Sanayi Odası 100 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 61. sırada yer almaktadır. Ekoten Tekstil, inovasyon ve sürdürülebilirlik motivasyonuyla tüm üretim süreçlerinde en yeni yöntemleri ve yüksek teknolojiyi sürekli olarak iş süreçlerine uyarlamakta ve küresel markalar için giyim, teknik tekstil, medikal ve spor giyim pazarlarına en kaliteli malzemeleri, sürdürülebilir şekilde üretmeye devam etmektedir.

Sun Textile UK

Sun Textile UK Limited, global pazarda müşterilere yakın konumda olarak rekabet gücünü elde tutmak üzere, İngiltere’de yerleşik tasarım ekibi ile birlikte gelişmiş tasarım ve ürün geliştirme gücünü kullanıp, esnek ve hızlı olarak müşterilere hizmet sağlama yeteneği ile uluslararası alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarihçe

 
 • 1987 – Sun Tekstil İzmir’de kuruldu
 • 1989 – İlk ihracat gerçekleştirildi
 • 1991 – Örgü birimi kuruldu
 • 1994 – Boyama birimi kuruldu
 • 2000 – Sun Tekstil, Ekoten Tekstil’in çoğunluk hisselerine sahip oldu
 • 2010 – Araştırma ve Geliştirme birimi İzmir’de oluşturuldu
 • 2012 – Sun Textile UK Ltd kuruldu
 • 2012 – İngiltere’de Londra ve Leicester tasarım ofisleri kuruldu
 • 2012 – İspanya’da La Coruna tasarım ofisi kuruldu
 • 2016 – Manisa’da konfeksiyon üretim tesisi kuruldu
 • 2018 – Ekoten örgü üretim kapasitesi artırımı için fabrika yatırım yapıldı

KAYNAKÇA:https://www.suntekstil.com.tr/sirketimiz/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.