Penti’de halka arz planı -Suwen Tekstil halka arz oluyor oransal mı eşit mi halka arz olacak?

Penti halka arzı planlanıyor! Suwen’in ardından Penti’de

Ülkemizde sayısı 300’ü bulan iç giyim mağazası Penti, Borsa İstanbul’da halka arzı değerlendirdiği açıklandı. Bloomberg’in kaynaklara dayandırdığı bilgiye göre, şirket 3 farklı finansal danışman kurum ile halka arz görüşmelerini sürdürüyor.

Halka arz sürecine ilişkin ise, yatırımcı iştahına bağlı önümüzdeki yıl içerisinde, ya da daha ileri bir sürede halka arz planlanıyor. Penti’nin henüz şirket sermayesinin hangi oranda halka arz edeceği ile yapılan açıklamalarda yer almıyor.

2018 Yılında Yurt Dışı Halka Arz Gündeme Gelmişti

Penti’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, 2018 yılında hisse satışı ve halka arz opsiyonunu değerlendirdiklerini açıklamıştı. 2018 yılındaki yapılan açıklamaya göre, konuyla ilgili Goldman Sachs ve Dome Grubu’na yetki verilirken; yetkilendirme hisse satışına yönelik yapılmıştı.

Ürünleri başta Balkan ülkeleri olmak üzere Amerika’dan Suudi Arabistan’a, İngiltere’den Moğolistan’a dünyanın pek çok yerine ihraç edilirken Avrupa’nın en büyük 3 üretici firmasından biri durumunda. Aynı zamanda dünyaca ünlü birçok markanın da üreticisi.

Öte yandan, Nisan ayında başvurusunu Sermaye Piyasası Kurulu’na yapan Suwen iç giyim ise halka arz için onay bekliyor. Borsa İstanbul’da #SUWEN kodu ile işlem görmesi beklenen şirketin halka arzı yayınlanan taslak izahnameye göre oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek.

 

 

Suwen Tesktil ne zaman halka arz olacak? Oransal mı eşit dağıtımlı mı olacak? Kaç lot dağıtılacak?

 

Şirketlerin halka arz çılgınlığı devam ediyor. Neredeyse her hafta 1 şirket halka arz haberi yayınlıyor. Bu zincire en son katılan Suwen Tesktil. 4.360.000 Lot-340.000 Lot Ek Satış olarak halka arz edilecek. Fiyatı belli değil henüz.

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ…

Halka arz oransal mı eşit mi olacak?

Suwen Tekstil oransal şekilde halka arz olacak. #suwen adlı işlem koduyla yer alacak.

Şirkete yakından tanıyalım…

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HAKKIMIZDA

2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kalite, ulaşılabilir fiyatlar, fonksiyonel ve zarif ürünlerle müşterilerine hizmet veren bir perakende firmasıdır.

Zarif tasarımlarla farklı yaşam tarzına sahip olan Suwen, kadınlara önemli anlarında konfor ve fayda odaklı bir yaklaşımla eşlik eder.

Logomuz, kadınları mükemmel bir şekilde sembolize eden iki ikonla şekillenir “Kalp” ve “W”.

“My body is so special” sloganı kadının kendine güvenini, asil şıklığını, romantizmi ve tutkuyu; kurumsal renklerimiz olan pembe, yavru ağzı, ekru ve pudranın eşsiz büyüsüyle vurgular.

İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo & bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır.

Kasım 2017’de %51 Taxim Capital ortaklığı ile hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.

https://www.suwen.com.tr/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.