Tapdi Oksijen halka arz oluyor

Tapdi Özel sağlık hizmetleri piyasalarda Tınaztepe Hastanesi ve üniversitesi olarak bilinen kurumların sahibidir.

YCL Petrol ve Madencilik , Konya Kağıt Sanayi halka arzAlesta Elektronik Teknoloji YatırımPeker Holding , halka arz haberlerini inceleyebilirsiniz.

Tapdi Oksijen (Tınaztepe Sağlık) halka arz başvurusunu gerçekleştirdi. Şubat ayında halka arzı gerçekleşmesi bekleniyor.Halka arzda 2 gün süre ile sabit fiyat şeklinde talep toplanacak. Yapılan açıklamaya göre halka arzın oransal dağıtım yolu ile gerçekleşeceği beklenirken, Gedik Yatırım üzerinden halka arza katılım sağlanacağı görülüyor.

Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar; 1 TL nominal değerdeki bir payın Fiyat Tespit Raporu’nda belirtilen satış fiyatının, talep edilen pay adedi ile çarpımı sonucu bulunan pay bedelini, yetkili kuruluş olan Gedik Yatırım nezdinde halka arz hesabına nakden veya hesaben veya teminat yöntemiyle yatıracaklardır. Yurt İçi Bireysel Yatırımcıların halka arza katılabilmesi için Gedik Yatırım’da hesabı bulunması gerekmektedir.

Halka arz sabit fiyat – oransal dağıtım ile gerçekleştirilmesi bekleniyor. Halka arz sonrası şirketin halka arz açıklığı %26,47 olacak. Taslak İzahnameye göre talep toplama 2 İş günü olarak gerçekleştirilecek.

Yine taslak izahnameye göre Şirket ve ortaklar aynı zamanda halka arz sonrası işlem görmeye başladıktan 1 Yıl süre içerisinde pay satmamayı, bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı yapmamayı taahhüt ediyor.

36.000.000 adet payın, “En iyi Gayret Aracılığı” ile Borsa İstanbul Birincil Piyasada halka arz ve satışına aracılık edilmesi bekleniyor.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.