Tether (USDT) Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Usdt Ne Demek?

Son dönemlerde kripto paralarda çeşitlilik hız kazandı. Bunlardan biriside Tether ilk başta Bitcoin ağındaki Omni Layer protokolünü kullanıyor olsa da şu an Ethereum üzerinde de ERC20 coin olarak bulunabiliyor. Tether (USDT) coin anlık olarak yükseliyor ve düşüyor. Peki, (USDT) coin nedir? Güncel Tether (USDT) coin yorum ve grafiği. İşte, merak edilen tüm detaylar.

 

Tether Nedir ?

Tether, (USDT) kripto para birimi, ERC-20 protokolüne bağlı olarak faaliyet gösteren blockchain üzerinden işlem yapmayı ifade eder.

Tether Ne Zaman Çıktı ?

 Tether (USDT), kripto para birimi olarak işlem gören Tether Limited şirketi tarafından piyasaya 2015 yılında sürüldü. Tether nedir ve ne zaman çıktı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Tether Fiyatı

Tether (USDT), kısaca ABD dolarının sanal bir versiyonu olan bir stabil coini ifade eder. Değeri her zaman 1 USDT = 1 $ olarak sabit işlem görür. Şirket piyasada yer alan her Tether (USDT) kripto para karşılığında kasada 1 ABD Doları bulunduğu iddia edilir.

Tether fiyatı ve grafiği

USDT Ne Demek?

Tether yani bir diğer adı ile USDT, ABD dolarının sanal versiyonu olarak da tanımlanan bir stabil coindir. Bu paranın değeri her zaman 1 USDT = 1 $ olarak sabit işlem görür. Şirket piyasada yer alan her bir Tether (USDT) kripto para karşılığında kasasında 1 ABD doları bulunduğunu iddia eder. Kullanıcılar Tether yani USDT bakiyelerini blockchain sistemi ile kolaylıkla transfer edebilir ve ERC-20 blockchain sistemine uygun bir şekilde sanal cüzdanlarında muhafaza edebilirler.

Kripto Para Tether Coin Nasıl Alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile Tether satın almak çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan Tether yani USDT satın alabilirsiniz. Tether alım ve satım işlemlerinizi çeşitli kripto para borsaları üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, BTC/USDT, ETH/USDT ve XRP/USDT paritelerini tercih ederek de kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Tether Üretimi

Stabilite, düşük işlem ücreti ve şeffaflık ilkesi ile yola çıkan Tether, fiat paralarla kripto para birimleri arasında önemli bir köprü görevi görüyor. Piyasa hacmi açısından en önemli ve büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile gerçekleştirilen ticaret işlemlerinin yüzde 80’den fazlası ise, Tether ile yapılıyor. Bu sayede de USDT’nin popülaritesini artıyor. Tether’in aynı zamanda kripto para üzerinden gerçekleştirilen çevrim içi ödemeler için de çok önemli bir kolaylık sağlıyor. Pek çok işletme sık yaşanan yüksek fiyat dalgalanmaları nedeniyle Bitcoin dahil olmak üzere pek çok kripto para birimine mesafeli bir şekilde yaklaşıyor. Aynı zamanda değeri sabit ve yüksek hacimli bir stabil bir varlık olan USDT bu alanda en çok ihtiyaç duyulan alanı kapatıyor.

Tether (USDT) Nasıl Çalışır?

Ticaret yaparken ve gündelik işlemlerde vazgeçilmez bir seçenek haline gelen Tether, Amerikan Doları ile bire bir takas edilir. Tether Limited şirketi, Hong Kong merkezli bir dolaşım ile USDT miktarı kadar USD tuttuğu düşünülür. Aynı zamanda şirket güvenilir bir üçüncü taraf görevi görür. Tether önce Omni protokolü ile üretilmeye başlandı. Omni, Bitcoin blok zincirine sabitlenmiş olan bir dizi dijital varlık ve para birimi için kullanılan çok yönlü bir platformdur. Bitcoin altyapısında da bu yapı farklı bir katman olarak karşımıza çıkıyor.

Tether’ın Bitfinex ile bağlantısı nedir?

Tether ve dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından Bitfinex arasındaki bağlantıya yönelik çok spekülasyon oldu. Ne Tether’ın ne de Bitfinex’in internet sitesinde bu şirketlerin merkezlerinin nerede olduğu ya da yetkinin kimde olduğu ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bitfinex’in de sözcüsü olan Torossian, Aralık açıklamasında her iki şirketin CEO’sunun Jan Ludovicus van der Velde olduğunu belirtmişti. Ayrıca Coindesk’e göre Torossian, şirketin strateji müdürünün Phil Potter, CFO’sunun Giancarlı Devasini olduğunu da söyledi.

Tether’in (USDT) Avantajları Nelerdir?

Tether (USDT) reel para destekli kripto para birimi ABD dolarına bağlıdır. Fiyatı sabittir ve karşılığında şirketin kasasında dolar cinsinden karşılığı bulunmaktadır.

Reel para biriminin düşük masraflarla transfer edilebilmesi en önemli avantajlarından biridir. Bitcoin blockchain sisteminde ayrılma olan Omni Layer ile desteklenmekteydi fakat Omni Layer blockchain ağının istenileni karşılayamaması üzerine ERC-20 sistemine geçiş yapılmaya başlamıştır.

Kripto para borsalarında Dolar cinsinden işlem yapabilme imkanı sunmaktadır.

Tether (USDT) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tether (USDT) kripto para biriminin madenciliği yapılamamaktadır. Tether şirketi tarafından her bir Tether’e karşılık 1 dolar olacak şekilde piyasaya sürülmektedir.

Napoli Token

 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.