TSKB TEMETTÜ 2022

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) temettü veriyor mu? 2021 yılında temettü verdi mi? 2022 yılında temettü vermeyi planlıyor mu? İşte bu soruların cevaplarına bakalım…

Trükiye’nin en büyük bankalarından birisi olan TSKB İş Bankasının bir iştirakı. Büyük hissedarlığı İş bankası yapmaktadır.

 

TSKB Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
29.03.20210,0331.03.20211,75%
26.03.20180,0328.03.20184,08%
27.03.20170,0329.03.20172,33%
28.03.20160,0330.03.20161,73%
30.03.20150,0401.04.20152,60%

En son 2018 yılında temettü veren şirket uzun bir aradan sonra 2021 yılında da temettü verdi.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Bizi Tanıyın

Kısaca TSKB

TSKB 1950 yılında, Dünya Bankası, T.C. Merkez Bankası desteği ve ticari bankaların pay sahipliği ile Türkiye’nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası olarak İstanbul’da kuruldu. Banka kurulduğu günden bu yana, derin bilgi birikimi ve müşterilerine geniş yelpazede sunduğu kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve danışmanlık alanlarındaki hizmetleri ile Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine destek veriyor. Gayrimenkul ve sürdürülebilirlik alanlarında çözümler sunan finansal iştirakleri ile de müşterilerinin yatırımlarına değer katmaya devam ediyor.

TSKB, kurulduğu günden beri, uluslarüstü finans kurumları, uluslararası kalkınma ajansları, dünya çapında bankalar ve finans kuruluşları ile geliştirdiği iş ortaklıkları kapsamında, nitelikli ve temalı global fonları Türk iş dünyasının yatırımları ile buluşturuyor. Kurumsal krediler ve proje finansmanı başta olmak üzere, geniş yelpazede kredi seçenekleriyle, farklı sektörlerdeki sürdürülebilir yatırım projelerine özel yapılandırılmış finansman desteği sağlıyor. Diğer yandan etkin bir yatırım bankası olarak müşterilerinin ihtiyaçlarına özgü tasarladığı hizmetleri ile uluslararası standartlarda yatırım bankacılığı deneyimi sunuyor.

Bir Türkiye İş Bankası iştiraki

Hisselerinin %50,92’si Türkiye İş Bankası Grubu şirketlerine ait olan TSKB’nin %40,70 oranındaki hissesi BİST Yıldız Pazar’da “TSKB” sembolü ile işlem görüyor.

Banka, faaliyetlerini İstanbul’daki Genel Müdürlüğü ve Ankara Şubesi aracılığı ile yürütüyor.

Global piyasaların itibarlı bir katılımcısı

Kuruluşunda Dünya Bankası’nın aktif olarak yer aldığı TSKB, bugün uluslar üstü finans kurumları başta olmak üzere küresel piyasaların lider katılımcıları ile sürekli işbirliği içinde çalışıyor ve bu piyasalarda en çok tanınan bankaların arasında yer alıyor.

Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Alman Kalkınma Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Ajansı, Uluslararası Finans Kurumu, Avrupa İmar ve Yeniden Yapılandırma Bankası ve İslam Kalkınma Bankası TSKB’nin uluslararası iş ortakları arasında yer alıyor.

Sürdürülebilir bankacılığın ülkemizdeki öncüsü

Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik, çevresel ve sosyal eksenlerde benimsemiş, içselleştirmiş ve çok sayıda inisiyatifi hayata geçirmiş bir banka olan TSKB, bu alanda sadece yurt içinde değil yurt dışında da adından söz ettiriyor, Avrupa Bölgesi’nde sürdürülebilirlik alanında öncü finans kurumları arasında yer alıyor.

Yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre yatırımlarına özel olarak sunduğu finansman modellerinin yanı sıra tüm proje değerlendirme süreçlerinde çevresel ve sosyal risk faktörlerini ölçüyor, ülkemizin düşük karbonlu ve daha verimli bir üretim düzeyine geçişi için kesintisiz destek veriyor.

KAYNAK: https://www.tskb.com.tr/tr/hakkimizda/bizi-taniyin

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.