Ünlü&Co halka arz oluyor.Eşit mi oransal mı?

Ünlü&Co’nun 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arz sonucunda 6,90 TL’den sermaye artışı yoluyla halka arz edilen 37.269.158 TL ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen 8.263.851 TL olmak üzere toplam 45.533.009 TL nominal değerli payların tamamı satıldı.

Böylelikle şirketin halka arz büyüklüğü 314 milyon TL olarak kaydedildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan sonuçlara göre yurtiçi bireysel yatırımcıların halka arza talebi planlanan tahsisatın gerisinde kaldı. Halka arzda yurtiçi bireysel yatırımcılar için yüzde 50’lik bir tahsisat öngörülürken, talebin yüzde 37’si yurtiçi bireysel yatırımcılardan geldi. Toplam dağıtım sonuçlarında ise yurtiçi bireysel yatırımcıların payı yüzde 43 olarak kaydedildi.

Payların yüzde 46,5’i yurtiçi kurumsal yatırımcılara giderken, yüzde 10,5’ini de yurtdışı kurumsal yatırımcılar aldı.

Halka arzda yüzde 5’in üzerinde pay alan yatırımcı olmadı.

Bireysel yatırımcılar talep ettiği lot kadar aldılar.

31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında talep toplama süreci tamamlanan ve toplam halka arz büyüklüğü 314 milyon TL olarak gerçekleşen Ünlü Yatırım Holding 7 Haziran’dan itibaren Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Halka arz edilen şirket paylarının Yıldız Pazar’da 6,9 TL/pay baz fiyat, “UNLU.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacağı duyuruldu.

Ünlü&Co hisselerinin yaklaşık yüzde 25’lik bölümünün halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduğunu açıkladı.

Birçok halka arza aracılık eden Ünlü&Co kendi hisselerinin halka arzı için ilk adımı attı.

Talep Toplama Tarihi

31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında talep toplama işlemlerini gerçekleştirecek.

Halka Arz Fiyatı

Ünlü & Co’nun halka arzı için arz fiyatı ise 6,9 TL olarak belirlendi.

Eşit mi oransal mı?

Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara Dağıtım: Eşit dağıtım yöntemine göre yapılacaktır.

2021 YILI HALKA ARZ LİSTESİ…

Şirketten yapılan açıklamada hisselerin yaklaşık yüzde 25’lik bölümünün halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulduğunu açıkladı.

Ünlü & Co, halka arz sürecinde Yapı Kredi Yatırım’ı yetkilendirdi.

Halka arzla ilgili olarak ÜNLÜ & Co’dan yapılan açıklamada; “25 yıllık başarımızı ve faaliyet gösterdiğimiz alanlarda yarattığımız değerleri, hisselerimizi halka arz ederek paylaşma yolunda ilk adımı attığımız için gurur duyuyoruz” ifadesi kullanıldı.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.