VBT YAZILIM 2022 TEMETTÜ

VBT YAZILIM 2022 TEMETTÜ

2021 yılında halka arz olan teknoloji şirketi 2022 yılında temettü vereceğini açıkladı. Temettü takvimi ne zaman? Hangi tarihte temettü verecek? Gelin hep beraber temettü takvimini inceleleyim.

VBT Temettüleri

 
Temettüsüz İşlem TarihiTemettü Ödeme TarihiT. Getirisi
25.05.20220,5 27.05.20222,19%

TEMETTÜ NEDİR?

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

HALKA ARZ TAKVİMİ…

Bir Bakışta VBT


 • Büyümekte olan bir Bilgi Teknoloji firması…
  (Üst üste 10 Yıldır %20 – %25 Büyüme)
 • 198 milyon TL yıllık ciro…
  (2020 cirosu 130 milyon TL, 2021 cirosu 198 milyon TL)
 • 259 çalışan sayısı…
  (2021 sonu itibariyle 259 çalışan)
 • 3 büyük ilde yerel ofisler…
  (İstanbul, Ankara, Adana)
 • 50’nin üzerinde Kurumsal Müşteri…
  (Türkiye’nin en büyük 10 firmasının 5 tanesi müşterimiz)
 • En büyük 100 IT şirketi içerisinde…
  (2021 Yılında Yapılan 2020 Sıralamasında İlk 500’de 96. Sırada)
 • IBM, BMC, CA/BROADCOM, MICRO FOCUS, NEWGEN, JENNIFER, RAYNET20 İş Ortaklıkları…

VİZYONUMUZ

Dünyadaki tüm teknolojik yenilikleri yakından izleyip, bunları kendi geliştirdiğimiz yazılımlarla harmanlayarak, Türkiye’deki müşteri portföyüne üstün bir hizmet anlayışıyla sunmak ve AR-GE çalışmaları yaparak Türk Mühendis ve Yazılımcıları ile dünya IT pazarında rekabet edebilecek ürün ve hizmetler üretmektir.


MİSYONUMUZ

En güncel Bilgi Teknolojisi olanaklarını kullandırarak müşterilerimizin rekabet gücünü arttırmak, uzun vadeli ve güvene dayalı ilişkilerle de en üst düzeyde Müşteri Memnuniyeti yaratmaktır.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.