Vodafone Borsada Varmı

Vodafone Borsada Varmı?

Türkiye’nin en büyük iletişim şirketlerinden birisi olan şirket borsada yer alıyor mu? Borsada işlem görüyor mu? Bugün bu yazımızda bu konuyu ele alacağız…

İletişim sektörünün devlerinden birisi olan şirket borsada işlem görmemektedir…

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

HALKA ARZ NEDİR??

Halka Arz; hisse senetlerini satışa çıkardığını ilan eden bir şirketin tüm yatırımcılara hissedar olma yolunu açması faaliyetidir. sistemde halka arz edilecek hisse senedinin tutarı, başvuran kişi ve hesap sayısına bölünerek bulunur.

Yani örnek vermek gerekirse;

250.000 hisse senedi satışı yapılan bir halka arz işleminde hisse senedi fiyatı 5 TL’den satışa çıkmış olsun.250.000 x 5=750.000 TL’lik bir halka arz işlemi yapılacak.

Bu halk arz için 5.000 kişi talepte bulunduysa 750.000 / 5.000 kişi= 150 TL’lik hisse alabilirsiniz.

Başvuru yaparken daha fazla para yatırdınız peki ne olacak fazla para? işte bu sorunun cevabı da söyle halk arzdan kalan para hesabınıza iade edilir..

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Dünyanın en büyük teknoloji iletişimi şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, “herkes için dijital bir gelecek inşa etme” vizyonu doğrultusunda, birey ve kurumlara sabit, mobil ve içerik hizmetleri dahil tüm telekomünikasyon teknolojilerini tek çatıda sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 24 milyar TL’ye ulaşmıştır. Vodafone Türkiye, 30 Haziran 2020 itibarıyla 23,6 milyon mobil müşteriye ve 1,1 milyon sabit genişbant müşterisine hizmet vermektedir. 

Sürdürülebilir İş Stratejisi

Sürdürülebilirlik performansımızı geliştirme alanlarımıza, hedeflerimize ve çalışmalarımıza Vodafone Grubu’nun geliştirdiği Sürdürülebilir İş Stratejisi rehberlik ediyor. Amacımız, paydaşlarımızı, daha iyi bir bugün yaşamaları ve daha iyi bir yarın inşa etmeleri için birbirine bağlamak.

Çevre Bilinci

Çevresel sorunlar, birçok toplumsal krizi beraberinde getiriyor. Giderek artan hava kirliliği ve atıklar, insan ve çevre sağlığı açısından risk oluşturuyor. Sektörümüzde mobil veri kullanımı ve buna paralel olarak enerji ihtiyacı giderek artarken çevresel etkiyi azaltmak üzere dijital yetkinliklerimizi kullanarak yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarına yatırım yapıyor ve e-atıklarımızı etkin bir şekilde yönetiyoruz.

Kapsayıcılık

 

Mobil teknolojiler büyük bir dönüştürücü güce sahip ve bu güçten toplumun her kesiminin faydalanmasını istiyoruz.
Hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile sürdürülebilir kalkınmaya destek olurken dijital geleceği herkes için daha kapsayıcı hale getiriyoruz.

KAYNAKÇA: https://www.vodafone.com.tr/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.