Yapi ve Kredi Temettü 2022

Yapı ve Kredi bankası temettü verecek mi? 2022 yılı temettü tarihi açıklandı mı?

 

Uzun yıllardır temettü vermeyen Yapı ve Kredi en son 2015 yılında temettü dağıtmıştı. Ondan sonra temettü dağıtmayan şirket yıllar sonra temettü dağıtmaya karar verdi. 2022 yılında ise  tarih netleşmedi ancak pay başı 0.1065TL, son fiyata göre %2.9

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yapi ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) temettü

 

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüödeme Tarihi
01.04.20210,0605.04.2021
30.03.20150,0901.04.2015

 

Şirket 2022 yılında da temettü dağıtacağını açıkladı henüz takvimi açıklanmadı.

Hisse başı 0.1065 kuruş dağıtacaktır.

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

 

Şirketi daha yakından tanılayım…

Tarihçe

1944 yılında Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çaplı özel bankası olarak kurulan Yapı Kredi, bankacılık sektöründe daima öncü bir rol oynamıştır.

2006 yılında, Yapı Kredi ve Koçbank’ın aynı alanda faaliyet gösteren iştirakleri de dâhil olmak üzere birleşmesi gerçekleşmiştir.

2007 yılında, iş kolu bazlı hizmet modeli tamamlanmış, şube ağı genişletme çalışmaları başlamıştır.

2013 yılından başlayarak, kredi ve mevduat alanlarında dengeli büyüme ile etkin likidite yönetimine devam edilmiştir.

2015 ve 2017 yılları arasında banka bilişim teknolojileri ve dijitalleşme alanında önemli yatırımlara imza atarak, gelecek yıllar için altyapısını güçlendirmiştir.

2018 yılında banka, parçalı işlemler, işlem bankacılığı, verim yönetimi, sağlam aktif kalitesi ve risk iştahına yönelik stratejik önceliklerini açıklamış, aynı zamanda temel bilanço göstergelerini (likidite, provizyonlar ve sermaye yapısı) güçlendirmeye odaklanmıştır.

 

KAYNAK:  https://www.yapikredi.com.tr/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.