YENİ BİR HALKA ARZ DAHA.. BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma San. ve Tic. A.Ş., paylarının ilk halka arzı kapsamında, izahname onayı için 23 Haziran 2021 itibarıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul A.Ş.’ye (BİAŞ) başvurdu…

 
SPK ONAY VERDİ

2021 halka arz takvimi

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka arz oluyor. Şirketin SPK’ya yapmış olduğu başvuru kabul edildi. 

Birleşim Mühendislik 1 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı ise 9,10 TL olarak belirlendi. Hisseler sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. 

Birleşim Mühendislik 22 milyon nominal bedelli hisseyi halka arz ediyor. Bunun için SPK’ya başvuran şirket onay aldı. Buna göre şirketin mevcut 80 milyon olan sermayesi halka arz sonrası 102 milyon liraya çıkmış olacak. 

Halka arz sırasında ortakların mevcut pay satışları da yapılacak. Mevcut pay satışı ve talap gelmesi durumunda yapılacak ek satışın ayrıntısına bakıldığında 

Ortaklarından Mesut Altan’ın  ve İdris Çakır’ın sahip oldukları her biri 5 milyon 500 bin TL olmak üzere toplam 11.000.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arza konu edilecek.

Ek satış için ise Mesut Altan’ın  ve İdris Çakır’ın sahip oldukları 3’er milyondan oluşan toplam 
6.milyon TL nominal değerli B grubu payların ek satışı yapılacak. 

YEO Teknoloji halka arz

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.

 

 

 

 

 

 

Birleşim Mühendislik