YENİ BİR HALKA ARZ DAHA GELİYOR

Girişim Elektrik halka arz ne zaman? Girişim Elektrik halka arz hisse kodu! Hangi bankalar…

Gündemde yoğun bir şekilde Girişim Elektrik halka arz ne zaman? Sorusunun yanıtı merak ediliyor ve sıklıkla araştırılıyor. Girişim Elektrik halka arz hisse kodunun ne olduğu ve hangi bankalar aracılığıyla yapılacağı da merak konusu oldu. Gün geçtikçe halka arz firmalarının sayısı artıyor ve enerji şirketleri bu konuda sıklıkla görülüyor. 

Girişim Elektrik halka arz oluyor SPK onayladı !

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret a.ş.’nin halka arz ilişkin SPK tarafından onay verildi. Tüm detaylar…

Girişim Elektrik halka arz onayı verild.i

image 241

Halka arz olacak paylar 

Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen payların nominal değeri 27.000.000 TL olup, Şirketin halka açıklık oranı yaklaşık %23,48’dir

Gelen talep doğrultusunda ek satış olması halinde halka arz edilmesi planlanan payların nominal değeri 2.000.000 TL olup, Şirketin halka açıklık oranı %1,74 artacaktır.

Ek satışın tamamının gerçekleşmesi halinde halka arz edilecek toplam tutar 29.000.000 TL olup, halka açıklık oranı yaklaşık %25,22 olarak planlanıyor.

Aracı kurum hangisi?

Taslak izahnamade yapılan açıklamada halka arz satış, Oyak Yatırım liderliğinde sabit fiyat ile talep toplama olması bekleniyor.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Oransal yöntemi kullanılması planlanıyor.

Halka arz fiyatı ?

17 liradan halka arz edilmesi bekleniyor.

 Halka arz tarihi belli mi ?

Şu an için halka arz tarihi belli değil.

 

448?u=https%3a%2f%2fitkv.tmgrup.com.tr%2f2021%2f05%2f02%2f1619945639491

Girişim Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Behiç Harmanlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı ve bu zamana kadar kazandığımız tecrübelerle elde ettiğimiz değeri yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz” dedi.

Girişim Elektrik’in 2020 yılında 880 milyon TL hasılat elde ettiğini ve 235 milyon TL net kâra sahip olduğunu kaydeden Harmanlı, “Ülkemize önemli bir katma değer sağlayan Girişim Elektrik, yenilenebilir enerjinin bölgedeki önde gelen aktörlerinden biri olarak uzun yıllardır hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de tüm EMEA bölgesinde yatırımcıları verimli, kazançlı ve ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilmiş yatırımlarla buluşturuyor. Şimdi yeni hedeflerimizle bu faydayı en üst seviyeye çıkaracağız” açıklamasını yaptı.

 

Girişi Elektrik hakkında

Girişim Elektrik Sanayi olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 1999 yılından bu yana stratejik adımlarla sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz.

Ofislerimiz, çok sayıda kapalı ve açık üretim alanlarına sahip fabrikalarımız, ARGE merkezimiz, ve test laboratuvarımızla toplam 80.000 m2’nin üzerinde üretim alanına sahip Ankara’daki merkez kampüsümüzde enerjinin her alanında en iyi hizmet, ürün ve çözümleri sunuyoruz. Hollanda, Makedonya, Irak, Fas, Cezayir ve Ukrayna’da yerleşik ofis ve tesislerimizde görev alan mühendislerimiz ve personelimizle önceliğimiz Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri olmak üzere 5 kıtada 60 ülkeye ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz.

2018 yılında, kuruluşumuzun 19. yılında Fortune 500 Türkiye listesine girerek, ülkemizin en büyük 425. şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Uluslararası ticaret aktivitelerimizde önemli bir avantaj sağlayan İstanbul Tuzla’da yer alan serbest bölge firmamız ile ihracat anlamında ülkemize önemli bir değer katıyor, üretim gücümüzü ve sektördeki uluslararası rekabetçiliğimizi artırmak için hem merkez kampüsümüzde hem de yurt dışı tesislerimizde sürekli olarak yeni üretim yatırımları planlıyor ve hayata geçiriyoruz.

7 ülkede 1000’i aşkın personelimiz ve 150’nin üzerinde tecrübeli mühendisimizle proje geliştirilmesinden tasarıma, proje yönetiminden süpervizyona, test ve devreye alma hizmetlerinden teknik eğitimlere kadar her alanda enerji sektöründeki en kapsamlı mühendislik hizmetlerini tek kaynaktan veren alanında lider şirketler arasında yer alıyoruz.

ANA AKTİVİTELERİMİZ

Ülkemizin ve bölgemizin önde gelen enerji gruplarından biri olarak, aktivitelerimiz 4 ana gruba ayrılmakta;

• Anahtar teslim taahhüt,
• Yüksek gerilim, orta gerilim ve alçak gerilim elektriksel ve elektromekaniksel ürün ve sistemlerin üretimi,
• Tüm elektriksel ürünler için ‘tek durak’ olarak her türde elektriksel ürünün uluslararası olarak satış, pazarlama ve tedariği, ve mühendislik, test ve devreye alma hizmetleri,

alanlarında hem yurt içinde hem de yurtdışında üstlendiğimiz her projede en iyi çözümleri üretiyor, Türkiye’den çıkan global bir oyuncu olarak ülkemize de ihracat anlamında önemli bir katma değer sağlıyoruz.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.