YEO EŞİT HALKA ARZ OLUYOR

YEO Teknoloji Enerji halka arz ediliyor

Yeo teknoloji halka arzdan kaç lot verir ? Yeo halka arz arzına katılınır mı ? Yeo halka arz fiyatı ? Yeo işlem tarihi , yeo hangi bankalardan alınır ? İşte cevapları…

Borsa’da hangi pazarda işlem görecek?

Halka arz sonrası payların birincil piyasada işlem görmesi planlanıyor.

Halka arz yöntemi

Halka arz edilecek paylar için 2 (iki) iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak herkese eşit dağıtım kullanılması bekleniyor.

Halka Arz Tarihi : 27- 31 Ağustos

Halka arz fiyatı:20 TL

İşlem Kodu : YEOTK

Hangi Aracı Kurum: Bütün kurumlardan katılım sağlanmaktadır. (Ziraat Bankası, Akbank…)

Yeo İşlem Tarihi

Borsada işlem görmeye başlayacağı tarih daha net değil. Belli olunca buradan okuyabilirsiniz.

Yeo kaç lot verdi-Yeo halka arz kaç lot verir

44 lot verdi her yatırımcıya.

Yüzde 60 büyüme hedefliyor

2019 yılında 210 milyon TL ciro elde eden şirket, pandemi etkisine rağmen 2020 yılında satış gelirlerini yüzde 22 arttırarak 254 milyon TL satış gelirine ulaştı. Şirketin 2021 sene sonu hedefi ise bir önceki seneye göre yüzde 60 büyüme.

2021 yılının ilk 6 ayında gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,3 kat artıran YEO, yine 2021 yılının ilk 3 ayında FAVÖK’ünü bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 688 artırarak 21 milyon TL’ye çıkardı. Şirketin bu yılın ilk 6 ayındaki FAVÖK’ü ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31 artarak 36 milyon TL’ye ulaştı.

Şirket ve ortakları 180 gün boyunca paylarını satmama ve 1 yıl boyunca da halka arz fiyatının altında paylarını satmama taahhüdünde bulunurken, halka arz gelirleri kapasite artırımı ve yeni yatırımlar, Ar-Ge faaliyetlerinin finansmanı, yurt dışı ofis ve iştirak şirketlerin kurulması için kullanılacak.

 

https://yeo.com.tr/

Halka arz haberleri

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.