ZİRAAT GYO HALKA ARZ OLUYOR ORANSAL MI EŞİT Mİ? ZİRAAT GYO KAÇ LOT VERDİ ?

Birçok şirketten halka arz haberleri arka arkasına gelmeye devam ediyor. Birçok yatırımcının da merakla araştırdığı sorulardan birisi eşit mi oransal mı dağıtımlar mı olacak. Ziraat GYO halka arz olacak. Peki halka arz tarihi ne zaman? Fiyatı belli oldu mu? Oransal mı eşit mi dağıtım olacak bütün bunların cevabı burada?

Ziraat GYO’nun halka arz başvurusu kabul edildi

Ziraat GYO’nun halka arz başvurusuna SPK tarafından onay verildi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yapılan değerlendirmeler sonucunda Ziraat Gayrimenkul
Yatırım Ortaklığı‘nın halka arz başvurusunun onaylandığını açıkladı.

ZİRAAT GYO HİSSE FİYATI

SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 1,60 TL‘den satışa sunulacak.

Halka arz ile birlikte Ziraat GYO 3.520.215.000 TL olan mevcut sermayesini, 1.173.405.000 TL artırarak 4.693.620.000 TL‘ye yükseltecek.

ziraatgyo

2021 HALKA ARZ TAKVİMİ…

Ziraat GYO halka arz oluyor. 1.173.405.000 lot hisse dağıtımı olacak.

ZİRAAT GYO HALKA ARZ NE ZAMAN?

Ziraat GYO (Borsa Kodu: ZRGYO) paylarının halka arzı Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin lider olduğu konsorsiyum aracılığı ile 28-29-30 Nisan 2021 tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK? 

Ziraat GYO halka arzı oransal dağıtımlı olacak. İşlem kodu ZRGYO olarak belirlendi.  Şirket hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi https://www.ziraatgyo.com.tr/tr şirketin sitesinden öğrenebilirsiniz. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalın 🙂

1

ZİRAAT GYO KAÇ LOT VERDİ

Halka arzda payların yüzde 68’i yurtiçi bireysel yatırımcılara tahsis edildi. Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arzında 1,60 TL fiyattan 1,17 milyar adet hisse satıldı. Talep karşılama oranı %38,20 olarak gerçekleşti 1000 TL yatıran yatırımcının portföyüne yaklaşık 380 TL bir pay ve ortalama 237 lot geçişi oldu.

Ziraat GYO Halka arz oluyor borsa da işlem göreceği kod #ZRGYO

Halka arz sonrasında payların Borsa İstanbul Yıldız Pazar‘ında işlem göreceği açıklandı.

ZİRAAT GYO NE ZAMAN BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLAYACAK

Ziraat GYO’nun 6 mayıs 2021 tarihinde borsada işlem görmesi bekleniyor. 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.