ZİRAAT GYO TEMETTÜ 2022

ZİRAAT  GYO TEMETTÜ VERECEK Mİ 2022’DE?

2021 yılında halka arz olan şirket ilk yılında temettü verecek mi? 

İlk yılında temettü vereceğini açıklayan şirketin gelin hep beraber temettü takvimine bakalım…

ZRGYO Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
30.06.20220,003171704.07.20220,11%

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

 

Hüseyin ÖZUYSAL

Yönetim Kurulu Başkanı

1973’de Konya’da doğdu. Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yüksek Lisansı tamamladı. 1994 yılında, Bankamız Eğitim Daire Başkanlığı’nda Bilgisayar İşletmeni olarak göreve başlayarak, çeşitli görev ve unvanlarda çalıştı. Sonrasında sırasıyla İnşaat ve Gayrimenkul Yönetimi Bölüm Başkanı, Tedarik ve Gider Yönetimi Bölüm Başkanı, Tedarik Gider ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı, BT Operasyon Bölüm Başkanı ve Ziraat İşletme Yönetimi ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş’de Genel Müdür olarak görev yapan Özuysal, Ağustos 2020’den itibaren İç Operasyonlar Grup Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Levent MARMARALI

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1978 yılında Balıkesir’de doğdu. 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına 1999 yılında proje firmalarında çalışarak başladı. 2000 yılında Bankamızda Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayarak sırasıyla Uzman, Yönetmen ve Yönetici görevlerinde bulundu. Ocak 2014-Aralık 2020 tarihleri arasında İnşaat Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yapan Marmaralı, Aralık 2020 tarihinden itibaren Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Peyami Ömer ÖZDİLEK

Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Müdür

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılı Ocak ayında Müfettiş Yardımcısı olarak Ziraat Bankası’nda göreve başlayıp, teftiş kadrosunun çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra sırasıyla Londra Şubesi Bölüm Müdürü, Londra Şubesi Müdürü, Gayrettepe Şubesi Müdürü, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve Finansal Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 yılı Ekim ayından itibaren Ziraat Bankası İç Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Özdilek, 04.12.2019 tarihinden bu yana Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ de Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

Yunus SÖNMEZ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Yunus Sönmez 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğrenimini Bursa’da, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans derecesini almıştır. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği’nde uluslararası ilişkiler koordinatörü ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri veren bir özel sektör kuruluşunda finans koordinatörü olarak çalışmıştır. 2012 yılında Johns Hopkins Üniversitesi’nden ikinci yüksek lisans derecesini almıştır. Yurtdışında bulunduğu sürede Dünya Bankası’nda kısa süreli danışmanlık da yapan Sönmez, 2013 yılında Türkiye’ye dönerek bir sivil toplum kuruluşunun Ankara temsilciliğini üstlenmiştir. Daha önce Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. ve Ziraat Sigorta A.Ş.’ de de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. İ.İ.T.Gençlik Formu’nda Genel Direktör olarak görev yapan Yunus Sönmez evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa Hilmi ÇELİK

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında Van’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Yükseköğrenimini Gaziantep Üniversitesi’nde lisans, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümleri’nde yüksek lisans yaparak tamamladı ve 1998 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi oldu. Halen doktora tez çalışmaları devam etmektedir. Askerlik vazifesini Yedek Subay olarak İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda yaptı. 1998 yılından itibaren Ankara’da çeşitli projelerde Şantiye Şefliği, Proje Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ardından Proje Tasarımı, Yapı Denetim, Yapı Malzemeleri İmalatı ve Taahhüt alanlarında faaliyetlerde bulundu. Halen bir enerji firmasında koordinatörlük yapmaktadır. Mesleki vakıf ve dernek üyelikleri bulunan Çelik, sosyal proje etkinliklerine katılmaktadır.

KAYNAK:https://www.ziraatgyo.com.tr/tr

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.